Öne Çıkanlar Ertuğrul Özkök Mavi İlkbahar Yaz 2017 Ajda Pekkan Yıllardır iki kişilik yaşıyorum! şişe cam Ümit Karanın cezaevi günleri

Bu haber kez okundu.

İşte akil insanlar ...
İşte akil insanlar... Hülya Koçyiğit, Kadir İnanır, Orhan Gencebay

Bölgelere göre oluşturulan her grubun birer başkan, başkan vekili ve sekreteri olacak. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, akil insanlar heyetiyle, yarın saat 18.00'de Dolmabahçe Başbakanlık Ofisi'nde bir araya gelecek. Erdoğan, dün grup toplantısında yaptığı konuşmada, akil insanlar heyetinin isimlerini kısa bir süre zarfında kamuoyuna duyuracaklarını açıklayarak, "Hem biz bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarelerde bulunacağız, hem de onlar bölgelerimizde bir kısım etkinlikler gerçekleştirerek halkımızla, kanaat önderleriyle buluşacaklar." demişti.


Başbakanlık'tan gelen bilgi notunda heyet üyelerinin adları şu şekilde sıralandı:


AKDENİZ BÖLGESİ

1. Başkan: Rifat Hisarcıklıoğlu (TOBB Başkanı)
2. Başkan Vekili: Lale Mansur (Sinema sanatçısı)
3. Sekreter: Tarık Çelenk (Emekli binbaşı, stratejist)
4. Kadir İnanır (Sinema sanatçısı)
5. Nihal Bengisu Karaca (Gazeteci)
6. Şükrü Karatepe (Kayseri eski belediye başkanı)
7. Muhsin Kızılkaya (Sosyolog)
8. Öztürk Türkdoğan (İHD) 
9. Hüseyin Yayman (Gazi Üniv. akademisyen, gazeteci)

DOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. Başkan: Can Paker (TESEV Başkanı)
2. Başkan Vekili: Sibel Eraslan (Gazeteci)
3. Sekreter: Ayhan Ogan (Sivil Dayanışma Platformu Başkanı)
4. Mahmut Arslan (HAK-İŞ) 
5. Abdurrahman Dilipak (Gazeteci)
6. İzzettin Doğan (Cem Vakfı genel başkanı, Alevi Vakıfları Federasyonu onursal başkanı)
7. Abdurrahman Kurt (Ak Parti Diyarbakır eski mv.)
8. Zübeyde Teker (Tutuklu Hükümlü Aileleri Hukuk Dayanışma Dernekleri Federasyonu [TUHAD-FED] genel başkanı)
9. Mehmet Uçum (Çocuklar İçin Adalet Çağrıcıları sivil insiyatifi üyesi, avukat)

EGE BÖLGESİ

1. Başkan: Tarhan Erdem (Kamuoyu araştırması şirketi sahibi)
2. Başkan Vekili: Avni Özgürel (Gazeteci)
3. Sekreter: Arzuhan Doğan Yalçındağ (İş kadını - TÜSİAD eski başkanı)
4. Vedat Ahsen Coşar (Türkiye Barolar Birliği Başkan - Kabul etmedi)
5. Erol Ekici (DİSK - Kabul etmedi)
6. Hilal Kaplan (Gazeteci)
7. Fuat Keyman (Akademisyen, gazeteci, yazar)
8. Fehmi Koru (Gazeteci)
9. Baskın Oran (Akademisyen)


GÜNEYDOĞU ANADOLU BÖLGESİ

1. Başkan: Yılmaz Ensaroğlu (SETA yöneticisi)
2. Başkan Vekili: Kezban Hatemi (Hukukçu)
3. Sekreter: Mehmet Emin Ekmen (Ak Parti Batman eski milletvekili, avukat)
4. Murat Belge (Tarihçi, yazar)
5. Fazıl Hüsnü Erdem (Akademisyen)
6. Yılmaz Erdoğan (Sanatçı)
7. Etyen Mahçupyan (Gazeteci)
8. Lami Özgen (KESK)
9. Ahmet Faruk Ünsal (MAZLUM DER)

İÇ ANADOLU BÖLGESİ

1. Başkan: Ahmet Taşgetiren (Gazeteci)
2. Başkan Vekili: Beril Dedeoğlu (Galatasaray Üni. akademisyen)
3. Sekreter: Cemal Uşşak (Yazar, gazeteci, İslam enstitüsü mezunu)
4. Vahap Coşkun (Dicle Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyesi)
5. Doğu Ergil (Akademisyen)
6. Erol Göka (Psikiyatrist)
7. Mustafa Kumlu (Türk-İş)
8. Fadime Özkan (Gazeteci)
9. Celalettin Can (Özgür Gündem yazarı)


MARMARA BÖLGESİ

1. Başkan: Deniz Ülke Arıboğan (Akademisyen)
2. Başkan Vekili: Mithat Sancar (Akademisyen, Ankara Hukuk Fak. dekanı)
3. Sekreter: Levent Korkut (Sivil Toplum Geliştirme Merkezi başkanı)
4. Mustafa Armağan (Tarihçi, yazar)
5. Ali Bayramoğlu (Gazeteci, yazar)
6. Ahmet Gündoğdu (Memur-Sen başkanı)
7. Hayrettin Karaman (İlahiyatçı, gazeteci, yazar)
8. Hülya Koçyiğit (Sinema sanatçısı)
9. Yücel Sayman (İstanbul Barosu eski başkanı)


KARADENİZ BÖLGESİ

1. Başkan: Yusuf Şevki Hakyemez (Karadeniz Teknik Üniversitesi öğretim üyesi)
2. Başkan Vekili: Vedat Bilgin (Akademisyen, Devlet Bahçeli’nin eski danışmanı)
3. Sekreter: Fatma Benli (İnsan Hakları Vakfı üyesi)
4. Şemsi Bayraktar (TZOB)
5. Kürşat Bumin (Yazar, gazeteci)
6. Oral Çalışlar (Gazeteci)
7. Orhan Gencebay (Ses sanatçısı)
8. Yıldıray Oğur (Taraf Gazetesi yazarı)
9. Bendevi Palandöken (TESK)

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.