Öne Çıkanlar Işıl Reçber Serhat Şensesli Zuhal Olcay gençlik aşısı yaptırdı ! Taşlık Gazinosu Porto Cervo Melges

'3. Antalya Televizyon Ödülleri' adayları belli oldu

Ömer Uğur, Aytekin Çakmakçı, Yüksel Aytuğ, Bilal Özcan, Çiğdem Tunç, Prof. Dr. Bilal Arık, Metin Uca, Tayfun Talipoğlu, Memet Güler, Atilla Aksoy, Yetkin Dikinciler, Gizem Merve Kaboğlu, Ali Eyüboğlu, Akgün Keskin Sakarya, Adem Akyürek, Sancar Sayın, Kenan Değer’den oluşan ön jüri; 37 kategoride 29 dizi, 170 televizyon programı ve 23 belgeseli oylayarak adayları belirledi. Aday adaylıkları yapımcı firmaların başvuruları doğrultusunda oluşturuldu. 21 Nisan 2012 Cumartesi günü Antalya Mardan Palace Otel’de düzenlenecek gecede sahiplerini bulacak ödüller için soluk soluğa yarış başladı.

Ödül töreni, ana iletişim sponsoru olan Bloomberg HT’den canlı olarak yayınlanacak.

RATING REKORLARI KIRAN DİZİLER KARŞI KARŞIYA!

21 Nisan’da yapılacak ödül töreninde, “Adını Feriha Koydum”,”Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi”,“Hayat Devam Ediyor”, “Öyle Bir Geçer Zaman Ki”, “Umutsuz Ev Kadınları”
en iyi drama dizisi kategorisinde yarışacak.

Erdal Beşikçioğlu( Behzat Ç: Bir Ankara Polisiyesi), Fikret Kuşkan ( Hayat Devam Ediyor), Nejat İşler (Keşanlı Ali Destanı), Halit Ergenç (Muhteşem Yüzyıl), Erkan Petekkay’nın (Öyle Bir Geçer Zaman Ki) en iyi drama erkek oyuncu kategorisinde karşı karşıya geleceği törende; Meltem Miraloğlu( Hayat Devam Ediyor), Deniz Çakır (İffet), Meryem Uzerli (Muhteşem Yüzyıl), Ayça Bingöl(Öyle Bir Geçer Zaman Ki) ve Songül Öden ( Umutsuz Ev Kadınları) en iyi drama kadın oyuncu kategorisinde yarışacaklar.

En İyi Komedi Dizisi kategorisinde ise; 1 Erkek 1 Kadın, Leyla ile Mecnun, Seksenler, Yahşi Cazibe ve Yalan Dünya dizileri önjüri tarafından ilk 5 aday olarak belirlendi.
Komedi dizisi en iyi erkek oyuncu kategorisinde; Emre Karayel (1 Kadın 1 Erkek), Tarık Ünlüoğlu (Avrupa Avrupa), Ali Atay(Leyla ile Mecnun) , Rasim Öztekin( Seksenler) ve Olgun Şimşek(Yalan Dünya) dizilerindeki performansları ile yarışacaklar.

Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu adayları ise önjürinin değerlendirmesi sonucunda; Demet Evgar (1 Erkek 1 Kadın), Oya Başar (Alemin Kıralı), Ebru Cündübeyoğlu (Avrupa Avrupa), Aslıhan Gürbüz (Yahşi Cazibe), Füsun Demirel (Yalan Dünya) olarak seçildi.

Önjüri elemeleri sonucunda en iyi dram kategorisinde yarışan; Hayat Devam Ediyor 10, Öyle Bir Geçer Zamanki 10, Muhteşem Yüzyıl 8 kategoride yarışırken; en iyi komedi dizisi dalında Yalan Dünya 9, Seksenler 6, Leyla İle Mecnun 5 kategoride ana jüri tarafından değerlendirilecek.
3. Antalya Televizyon Ödülleri kapsamında Onur ödülleri Umur Bugay ve Orhan Boran’a takdim edilecek.

Kategorilere göre adaylar listesi ise şöyle:

Dramatik TV Yapımları

En İyi Dram Dizisi

Adını Feriha Koydum
Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Hayat Devam Ediyor
Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Umutsuz Ev Kadınları

En İyi Gençlik Dizisi

Dinle Sevgili
Elde Var Hayat - Sınav
Pis Yedili

En İyi Polisiye Dizi

Yeterli başvuru olmadığı için oy birliği ile kategori iptal edilmiştir.

En İyi Dönem Dizisi

Keşanlı Ali Destanı
Mavi Kelebekler
Mazi Kalbimde Yaradır
Mor Menekşeler
Muhteşem Yüzyıl

En İyi Komedi Dizisi

1 Erkek 1 Kadın
Leyla ile Mecnun
Seksenler
Yahşi Cazibe
Yalan Dünya

Drama Dizisi En İyi Erkek Oyuncu

Erdal Beşikçioğlu Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi
Fikret Kuşkan Hayat Devam Ediyor
Nejat İşler Keşanlı Ali Destanı
Halit Ergenç Muhteşem Yüzyıl
Erkan Petekkaya Öyle Bir Geçer Zaman Ki


Drama Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu


Fatih Artman Behzat Ç.
Hüseyin Avni Danyal Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Mahir Günşıray İffet
Altan Gördüm Babam İçin
Serkan Şenalp Hayat Devam Ediyor


Drama Dizisi En İyi Kadın Oyuncu


Meltem Miraloğlu Hayat Devam Ediyor
Deniz Çakır İffet
Meryem Uzerli Muhteşem Yüzyıl
Ayça Bingöl Öyle Bir Geçer Zaman Ki
Songül Öden Umutsuz Ev Kadınları


Drama Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu


Rozet Hubeş Hayat Devam Ediyor
Zuhal Olcay İffet
Hale Akınlı Keşanlı Ali Destanı
Meral Çetinkaya Öyle Bir Geçer Zaman Ki




Drama Dizisi En İyi Yönetmen


Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Doğan Ümit Karaca
Hayat Devam Ediyor Yıldız Hülya Bilban
Keşanlı Ali Destanı Çağan Irmak
Muhteşem Yüzyıl Yağmur Taylan, Durul Taylan
Öyle Bir Geçer Zaman ki Zeynep Günay Tan


Drama Dizisi En İyi Senaryo


Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Ercan Mehmet Erdem, Emrah Serbes
Hayat Devam Ediyor Bekir Baran Sıtkı, Esen Ali Bilen, Işın Yavuz Özvarna,Neşe Cehiz, Pervin Okur
Muhteşem Yüzyıl Meral Okay
Öyle Bir Geçer Zaman Ki Coşkun Irmak
Umutsuz Ev Kadınları Meryem Gür


Komedi Dizisi En İyi Erkek Oyuncu


Emre Karayel 1 Erkek 1 Kadın
Tarık Ünlüoğlu Avrupa Avrupa
Ali Atay Leyla ile Mecnun
Rasim Öztekin Seksenler
Olgun Şimşek Yalan Dünya


Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu


Serkan Keskin Leyla ile Mecnun
Burak Alkaş Pis Yedili
İlker Ayrık Seksenler
Bartu Küçükçağlayan Yalan Dünya
Hakan Meriçliler Yalan Dünya


Komedi Dizisi En İyi Kadın Oyuncu


Demet Evgar 1 Erkek 1 Kadın
Oya Başar Alemin Kıralı
Ebru Cündübeyoğlu Avrupa Avrupa
Aslıhan Gürbüz Yahşi Cazibe
Füsun Demirel Yalan Dünya


Komedi Dizisi En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu


Zuhal Topal Avrupa Avrupa
Asuman Dabak Pis Yedili
Yasemin Conka Seksenler
Hande Katipoğlu Yahşi Cazibe
Gupse Özay Yalan Dünya


Komedi Dizisi En İyi Yönetmen


Avrupa Avrupa Şafak Bal
Leyla İle Mecnun Onur Ünlü
Pis Yedili Süleyman Seçik
Seksenler Müfit Can Saçıntı, Birol Güven
Yalan Dünya Jale Atabey Özberk


Komedi Dizisi En İyi Senaryo


Avrupa Avrupa Fethi Kantarcı, Saygın Delibaş
Leyla İle Mecnun Burak Aksak
Seksenler Birol Güven, Murat Aras
Yahşi Cazibe Gani Müjde
Yalan Dünya Gülse Birsel


Dizi Film En İyi Görüntü Yönetmeni


Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi Önder Şengül
Hayat Devam Ediyor Sami Saydan
Keşanlı Ali Destanı Selahattin Sancaklı
Muhteşem Yüzyıl Ercan Özkan
Öyle Bir Geçer Zaman Ki Sedat Yücel, Hüseyin Devrim


Dizi Film En İyi Sanat Yönetmeni


Hayat Devam Ediyor Tamer Öğrü
Keşanlı Ali Destanı Murat Güney
Muhteşem Yüzyıl Nilüfer Giritlioğlu
Öyle Bir Geçer Zaman Ki Soydan Kuş
Esra Kazmirci, Berna Aslan Umutsuz Ev Kadınları
Yalan Dünya Aynur Topalak


Dizi Film En İyi Müzik


Hayat Devam Ediyor Yıldıray Gürgen
Kalbim 4 Mevsim Tamer Çıray
Mavi Kelebekler Kıraç, Garbiyeli
Muhteşem Yüzyıl Fahir Atakoğlu, Soner Akalın, Aytekin Ataş
Öyle Bir Geçer Zaman Ki Nail Yurtsever, Cem Tuncer


Dramatik Yapımlar Dışı TV Yapımları


Ana Haber Bülteni Sunucusu


Ali Kırca ile Show TV Ana Haber Show TV
Cem Öğretir - ATV Ana Haber Bülteni ATV
Kaan Yakuphanoğullarından - TV 8 Ana Haber Bülteni TV 8
Mehmet Ali Birand - Kanal D Ana Haber Bülteni Kanal D
Nazlı Öztarhan - Star Ana Haber Star TV


Çocuk Programı

Ağaç Yaşken Eğilir Türkmax
Arkadaşım Bıdı TRT Çocuk
Keloğlan TRT Çocuk
Mancınık TRT Çocuk
Pepee TRT Çocuk


Ekonomi Sektör Programı

Airport Habertürk TV
Akıllı Para Bloomberg HT
Ekonomi Manşeti Skytürk 360
Finans Cafe CNBC-E
İşte Gündem CNN TÜRK


Güncel Sanat Programı


Afiş CNN TÜRK
Cine Cafe CINE 5
Cinemania Kanal D
Gece Gündüz NTV
Klak Bugün TV


Haber / Tartışma Programı
32. Gün Kanal D / CNN TÜRK
5N1K CNN TÜRK
Abbas Güçlü İle Genç Bakış Kanal D
Haberaktif TV 8
Siyaset Meydanı Show TV


Kadın Programı


8 Numarada Şenlik Var TV 8
Bana Her Şey Yakışır Kanal D
Derya’nın Dünyası Kanaltürk TV
Gülben TRT 1
Melek Star TV


Komedi Programı
Koca Kafalar İle Baba Haber Bülteni Kanal D
Kuklagiller TRT Haber
Şanslı Masa Kanal D


Kültür İçerikli Program


Müzik ve Yol Habertürk TV
Renkler Skytürk 360
Üstün Dökmen'le Küçük Şeyler Star TV
Yaşamdan Dakikalar Skytürk 360
Soframız Star TV


Magazin Programı


2. Sayfa Kanaltürk TV
Böyle Bir Şey Var Mı? TV 8
Magazin D Kanal D
Show Kulüp Show TV
Süper Starlife Star TV




Sağlık Programı


Check Up CNN TÜRK
Doktorum Kanal D
Her Şeyin Başı Sağlık Kanal 7
HT Sağlık Habertürk TV
Sağlık Merkezi Kanal 24


Sohbet Programı


Güneri Civaoğlu İle Şeffaf Oda Kanal D
Kral Çıplak TV 8
Muhabbet Kralı TV 8
Saba Tümer İle Bugün Show TV
Soru-Yorum CNN TÜRK


Spor Programı


1'e 1 Futbol Show TV
Bay Tahmin TV 8
Bizim Stadyum TV 8
Sporaktif Bloomberg HT
Stadyum TRT 1


Talk Show / Müzik-Eğlence Programı


Beyaz Show Kanal D
Disko Kralı TV 8
Medya Kralı TV 8
Oylum Talu İle Burası Haftasonu Habertürk TV
Yankılar TRT Müzik


Bilgi / Kültür İçerikli Yarışma Programı


Çarkıfelek TNT
Eyvah Düşüyorum Star TV
Kelime Oyunu Bloomberg HT
Kim Milyoner Olmak İster ATV


Şov İçerikli Yarışma Programı


Kazanmak İçin Bir Dakika Kanal D
O Ses Türkiye Show TV
Survivor Ünlüler-Gönüllüler Show TV
Yetenek Sizsiniz Türkiye Show TV
Yok Böyle Dans Show TV


Belgesel


9 Sıcak Nokta "İstanbul Ormanları Nerede" İz TV
Ayna – Zambiya Samanyolu TV
Benim Ali Sami Yen'im Haber Türk TV
Güzel Ülke TRT Haber
Sudaki İzler: Tatlı Tuzlu Antalya İz TV
Yüz Karası Değil Ekmek Parası İz TV

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.