İzmir Gazeteciler Cemiyeti'nin önceki dönem başkanlarından, Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) üyesi duayen gazeteci Güngör Mengi, 83 yaşında hayatını kaybetti. Güngör Mengi'nin cenazesi dün öğle namazında Alsancak Hocazade Camii'nden son yolculuğuna uğurlandı. 

Mehmet Ali Erbil, Turnike ile ekranlara dönüyor! Mehmet Ali Erbil, Turnike ile ekranlara dönüyor!

GÜNGÖR MENGİ KİMDİR

Gazeteci Güngör Mengi, 1959 yılında “Demokrat İzmir” Gazetesi’nde gazeteciliğe başladı. 1964-1971 yılları arasında Ege bölgesinde yayınlanan, İzmir’de basılan Yeni Asır Gazetesi’nde Haber Müdürü olarak görev yaptı. 1971 yılında Yeni Asır Gazetesi’nden ayrıldıktan sonra Devir Gazetesi’ne geçen Mengi, bu gazetede bir yıl boyunca yazı işleri müdürlüğü yapmasının ardından yeniden Yeni Asır Gazetesi’ne döndü. 1972-1987 yıllarında Yeni Asır Gazetesi’nde başyazarlık ve yazı işleri müdürlüğü yaptı. Daha sonra Sabah gazetesine transfer oldu.

Sabah Gazetesi’nde murahhas üyelik ve yazarlık ve daha sonra başyazarlık yapmıştır. Sabah Gazetesi’nden de ayrılıp, 2002 yılında gazeteci iş arkadaşlarıyla beraber ekonomik olarak bağımsız olma iddiasındaki Vatan Gazetesi’ni kurmuş ve başyazar olarak görev yapmıştır.

Editör: TE Bilisim