Türk müzik sektörünün en prestijli ödüllerinden olan Pal FM Müzik Ödülleri bu yıl 17 ayrı kategoride sahiplerine dağıtıldı. Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal ve eşi, Ajda Pekkan, Sibel Can, Soner Sarıkabadayı, Ozan Doğulu, Behzat Gerçeker ve ENBE Orkestrası, Mustafa Ceceli, Gülşen, Cem Ceminay, Burcu Güneş, Model, Tuba Özerk, Nihat Odabaşı, Yavuz Seçkin, İskender Paydaş, Sibel Tüzün, Keremcem, Tan, Eylem, Sinan Özen, Levent Dörtel, Gökhan Keser, Zeynep Mansur, Öykü Gürman, Simge Sağın ve Elvan Günaydın gibi iş, siyaset, sanat ve cemiyet hayatının tanınmış simalarının katıldığı tören, jet-set eğlencenin vazgeçilmez mekanı Billionaire Club’da gerçekleştirildi. 


SİBEL CAN

Mübarriz Mansimov sanatçı Behzat Gerçeker ile birlikte.
Burcu Esmersoy'un sunduğu gecede, ödül töreniyle ilgili düşüncelerini açıklayan Sibel Tüzün, "Böyle geceler hep düzenlensin istiyoruz . Ödül alıp almamak önemli değil. Ben her zaman katılmaya çalışıyorum. Bu gibi gecelerde sektör olduğumuzu hatırlıyoruz. Yaptığımız işin çok fazla kıymetlenmesine faydalı oluyor" dedi.

Burcu Güneş ise, "Hepimiz ödül alacağız bu gece. Ben öyle hissediyorum. Yeni albüm çalışmaları çok güzel gidiyor. Güzel şarkılar var. Her şey yolunda. Can Bonomo'nun şarkısı da bence o balkan ezgileriyle olması, etnik olması, endülüs olması... Ben çok beğendim. Çok sevimli çok sıcak buldum. Can'ın tarzını da beğendim. Genel anlamda rahat buluyorum. Batıya dönük bir hali tavrı var. Ben çok şanslı görüyorum. İlk dörde çok rahat girer gibi geliyor. İnşallah birinci de olur" şeklinde konuştu.

Kerem Cem de, "Çok güzel bir gece. Pal FM bizim yaptığımız müzikleri duyurmanın yollarından biri. Çok da güzel yapıyor. Bu bir ödül töreni. Ödül alacakları şimdiden tebrik ediyorum" dedi.

Sanatçı Ajda Pekkan, "Farkın Bu" adlı albümüyle ödüle layık görüldü.

ÖDÜLLER

En iyi albüm ödülünün sahibi "Farkın Bu" adlı albümüyle Ajda Pekkan olurken, en iyi şarkı Mustafa Ceceli ve Evrim Günaydın'ın seslendirdiği "Eksik" şarkısı, en iyi konsept albüm dalında Ozan Doğulu, en iyi single dalında Gülşen, en iyi cover şarkı dalında İskender Paydaş ve Mustafa Ceceli, en çok istek alan şarkı dalında "Oflaya Oflaya" şarkısıyla Burcu Güneş, en iyi klip dalında Hadise'nin Süpermen adlı şarkısına çekilen klibin yönetmeni Nihat Odabaşı, en iyi aranjör dalında Ozan Çolakoğlu, en iyi grup dalında Model, en iyi çıkış yapan şarkıcı dalında Simge Sağın, en iyi çıkış yapan erkek sanatçı dalında Halil Sezai Paracıkoğlu, en iyi erkek sanatçı dalında Mustafa Ceceli, en iyi kadın sanatçı dalında Ajda Pekkan, en iyi düet dalında Sibel Can ve Soner Kabadayı, en iyi şarkı dalında Mustafa Ceceli ve Evrim Günaydın'ın seslendirdiği "Eksik" adlı şarkının yaratıcısı Ravi Açıkgöz ödül aldı.

Onur ödülüne layık görülen Nilüfer rahatsızlığından dolayı törene katılmazken, PAL FM özel ödülüne layık görülen Hande Yener ise çekimlerinin uzaması nedeniyle geceye gelemedi.

Billionaire Dans Grubu'nun da şovlarını sergilediği gecede, Sibel Can ve Soner Kabadayı, Mustafa Ceceli, Gülşen, Burcu Güneş ve Simge Sağın ödül alan parçalarını seslendirerek davetlilere sürpriz yaptı.
Ünlü komedyen ve talk showcu Hayrettin, Halil Sezai'nin taklidini yaptı.

HALİL SEZAİ PARACIKOĞLU'NUN MENAJERİ AHMET ÇELİK TEPKİ GÖSTERDİ


En iyi çıkış yapan şarkıcı seçilen Halil Sezai Paracıkoğlu, turnede olduğu için geceye katılmazken, televizyonlarda Hayrettin tiplemesiyle dikkatleri çeken Hayrettin Karaoğuz, sanatçının taklidini yaptı. İzleyenlerin bol bol güldüğü Halil Sezai taklidinin ardından Burcu Esmersoy'un anons yaptığı sırada sahneye çıkan Halil Sezai Paracıkoğlu'nun menajeri Ahmet Çelik, sanatçının taklidinin yapılmasından rahatsızlık duyduğunu dile getirdi. Halil Sezai Paracıkoğlu'nun kendisi hakkında yapılan taklitlere güldüğünü ifade eden Çelik, "Halil Sezai esprili bir insan ve kendisi hakkında yapılan esprilere karşı hoşgörülü davranıyor. Fakat, kendisi hakkında yapılan taklit ve espriler yaratıcı olmalı. Hep aynı tarz şakalar sabrımızı taşırıyor" şeklinde konuştu.
Editör: TE Bilisim