70’li yılların efsane Ses ve Hayat dergileri tarafından düzenlenen, “Sinemanın Kral ve Kraliçesini” seçerek Yeşilçam’a pek çok oyuncu kazandıran efsane yarışma ‘Artiz Yarışması’ günümüzde “Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması“ adıyla düzenleniyor. Müjdat Gezen Sanat Merkezi (MSM) nin katkılarıyla, Vizyon Production ve Bonart Ajans işbirliğiyle önceki gece Bodrum Samara Hotel’de düzenlenen ve Kırmızı Halı röportajlarını Şeniz Ulusoy’un yaptığı, Ayça Kuru ile Tayyar Işıksaçan’nın birlikte sundukları gecede toplam 24 kişiden oluşan bay ve bayan aday jüri üyeleri önünde ter döktüler.

Yeşilçam'ın efsane oyuncusu Bahar Öztan ödülünü Salih Güney'in elinden aldı

Sinema ve dizi sektörüne yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen yarışmanın jüri üyeliği koltuğunda ise ünlü isimler yer aldılar. Tamer Karadağlı (Juri Bşk.), Salih Güney, Wilma Elles, Volkan Severcan, Coşkun Sabah, Bahar Öztan, Berrin Can (Samara Hotel Sahibi), Dr. Servet Terziler (Esteworld Yön.Krl.Bşk.), Menekşe Kankavi (Garal Tekstil Yön.Krl.Bşk.), Tansel Aksoy (Arthub Sanat Merkezleri Yön.Krl.Bşk.), Av.Kasım Aksoy ve Muammer Kapucuoğlu (Klass Magazin Dergisi)’nun jüri üyesi oldukları final gecesinde adaylar mini skeçler oynayıp Daniel’s Paris ve modacı Erbay Ekinci’nin  kıyafetleri ile defile yaparak hünerlerini ortaya koydular. Bodrum Torba Samara Hotel’de bir hafta kampa giren adaylar yönetmen Avni Tükütoğlu’ndan oyunculuk, Ayça Kuru Akademi’nin sahibi Ayça Kuru’dan da imaj, zarafet, yürüyüş ve duruş dersleri alarak yoğun bir programa katıldılar.

Bodrum da düzenlenen yarışmada Ferdi Sattı ve Tutku Topaç birinciliği kazandı.

2021’in “Kral” ve “Kraliçe”si belli oldu…

Jüri önünde seçilebilmek için ter döken adaylar arasından İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema TV Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Tutku Topaç “Kraliçe” ünvanı alırken, Anadolu Üniversitesi Dış Ticaret  Bölümü öğrencisi 22 yaşındaki Ferdi Sattı da “Kral” ünvanını aldı. Yarışmada ayrıca  Hayat Mercan ile Eren Şevki Sancak ikincilik ünvanı alırken, Selin Sirkeoğlu ile Melih Fazıl Gürdal’da üçüncülük ünvanı aldılar. Dereceye giren altı genç oyuncu adayı ödül olarak Müjdat Gezen Sanat Merkezi(MSM)nden oyunculuk eğitimi alacaklar. Yarışmanın organizasyon komitesi başkanı Atilla Kaplakarslan “Dört yıldır ödülü eğitim olan tek ve ilk yarışmayı yapıyoruz. Burada derece alan gerçler oyunculuk eğitimi alarak sinema ve TV dizi dünyasına adım atacaklar” dedi.

Coşkun Sabah şarkılarını Salih Güney'in önünde söyledi.

Gecenin başında geçtiğimiz günlerde vefat eden ünlü sinema oyuncusu Kartal Tibet’te unutulmadı ve alkışlarla anıldı. Ünlü oyuncular Bahar Öztan ile Erhan Yazıcıoğlu Onur Ödüllerine layık görülürken finalinde ise Coşkun Sabah verdiği mini konser ile salonu dolduranlara müzik ziyafeti yaşattı. Finalde düzenlenen after-partiye ise ünlü oyuncu Wilma Elles’in kırmızı kıyafeti ile yaptığı dansı damga vurdu.

1. Seçilen Ferdi Satı, ödülünü Wilma Elles'in elinden aldı.

Geceye damga vuranlar…

Wilma Elles kırmızı kıyafetiyle dikkatleri üzerine topladı.

Editör: TE Bilisim