Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Elele AVON Kadın Ödülleri’nde duruşuyla ve başarılı çalışmalarıyla yılın ses getiren kadınları belirlendi. Ödül alan isimler arasında Sıla, Gonca Vuslateri, Azra Kohen, Gülden Aydın ve Dilek Livaneli gibi kendi alanlarında fark yaratan, başarılı kadınlar yer aldı.

Güzelliğe değer katan AVON ile Türkiye’nin en köklü kadın dergisi Elele dergisi işbirliğiyle dördüncüsüne imza atılan Elele AVON Kadın Ödülleri görkemli bir törenle sahiplerini buldu. Türkiye’nin en başarılı kadınlarının ödüllendirildiği gelenekselleşen organizasyonda ödül alan isimler halk oylaması ve jüri değerlendirmesi sonucunda belirlendi.

Son ana kadar heyecanın dorukta olduğu törenin sunuculuğunu bu yıl da deneyimli gazeteci Mirgün Cabas üstlendi. Dokuz kategoride verilen ödüllerde Yılın Oyuncusu Gonca Vuslateri, Yılın Şarkıcısı Sıla, Yılın Gazetecisi Gülden Aydın ve Yılın Yazarı Azra Kohen oldu. Güzel Sanatlar dalında Nehir Özzengin, Sosyal Sorumluluk kategorisinde Dilek Livaneli ödüle layık görülürken yılın bilim kadını Prof. Dr. Oya Başak, Yılın Sporcusu Zeliha Ağrıs, Yılın Girişimcisi Aslı Elif Tanuğur oldu.

Elele AVON Kadın Ödülleri’nde yıl boyunca gösterdiği performans ve çalışmalarıyla kadınlara ilham kaynağı olan AVON temsilcileri de ödüllendiriliyor. Yıl boyunca gösterdiği üstün başarıları dolayısıyla Yılın AVON Kadını 25 yıldır Avon Temsilciliği yapan Hülya Vardar olurken, AVON’un “meme kanseri ile mücadele ürünleri” satışındaki başarılarıyla AVON Pembe Melek’i geçen yıl olduğu gibi bu yıl da Arife Nurhan Musellim oldu.

Birbirinden ünlü isimler de geceye ilgi gösterdi

Geceye ödül alan isimlerin yanı sıra adaylar, sanat, medya ve cemiyet dünyasının ünlü isimleri de katıldı. Halk oylamasının ardından nihai kazananları belirleyen jüri üyelerinden oyuncu Derya Baykal ve Hale Soygazi, karikatürist Erdil Yaşaroğlu, şarkıcı Kalben, yönetmen Türkan Derya, balet Tan Sağtürk, sanatçı Hüsamettin Koçan, gazeteci Mehmet Y. Yılmaz ve Kanat Atkaya da törene katılan isimler arasında yer aldı. Begüm Kütük, Saadettin Saran, Irmak Ünal, Pelin Öztürk, Ayşe Tolga, Ebru Destan, Jülide Ateş, Emine Ün, İclal Aydın, Pınar Deniz ve Selen Seyven de ödül heyecanına tanıklık eden ünlüler arasındaydı.

Editör: TE Bilisim