TV100'de Az Önce Konuştum programına konuk olan Acun Ilıcalı, Candaş Tolga Işık'ın sorularını yanıtladı. Ilıcalı canlı yayında sabah erken kalkılmaması için referandum yapılması gerektiği çağrısında bulundu.

“BİR HÜLYA AVŞAR SOHBETİ” YOUTUBE'DA BAŞLIYOR. “BİR HÜLYA AVŞAR SOHBETİ” YOUTUBE'DA BAŞLIYOR.

Acun Ilıcalı, internetten yayın yapan dijital platform kanalı Exxen'in çökmediğini belirterek, 'son 5 dakika gelenler giremedi' dedi.  

Acun, "Bizim teknik bir problem oldu. Biz bu Avrupa maçları ihalesini alırken kanalımız olduğu için aldık. Biz antenden yayın yapmıyoruz. Antenden yayın yapmadığımız için böyle aksilikler olabiliyor, böyle aksiliklere karşı kanalımız var diye bu işe soyunduk. Çok talihsiz bir şey oldu tabii ki. 3 senedir yayın yapıyoruz 1 kere oldu bu." dedi.

Acun Ilıcalı, sabah erken kalkmama konusunda referandum çağrısında bulundu. Ilıcalı, "Halkımıza soralım" dedi.

"İş hayatıyla ilgili ‘Neden erken saatte işe gidiyoruz?’ diye bir bakış açın mı var?" sorusuna yanıt veren Ilıcalı, "Açıkçası var. Ben de o sistemin içinden geliyorum. Muhabirken 7-7,5’ta kalkıp 1 saat 15 dakika yol gidiyordum böyle bir hayatı yaşadım ve yaşadığımı yaşatmamaya karar verdim. Kendi şirketimde yaşartmıyorum mesela. Benim çalışanım sabah kalkmaz. Hep beraber uyuyalım." dedi.

Acun teklifini, "Çalışanın rahat ettirilmesi performansı 10'la çarpar." diyerek destekledi.

Ilıcalı, "Eskiden 8-10 saat gerekiyor olabilir ama teknoloji gelişti. Bence mesleğe göre değişmeli, çok çalışan daha çok kazanmalı. Fazla mesainin başlama sınırı bence şu an 9 saatse 6 saat olmalı." ifadelerini kullandı.

Acun Ilıcalı'nın açıklamalarından satır başları şöyle:

-(Bu sene Fenerbahçe iyi gidiyor. Şimdi nasıl bakıyorsun sen?) Ben ağır Fenerbahçeliyim. Bunu her zaman söylüyorum, diğer kulüplere de saygım ve sevgim de her zaman sonsuz çünkü ben futbolun bir eğlence olduğunu düşünüyorum. Futbolsal bir gerilim hayatımda yaşamadım.

"ALİ KOÇ BAŞKANLIĞINDA BİR ŞAMPİYONLUK HAYAL EDİYORUM"

-(Bir gün Fenerbahçe Kulübü başkanı olma hayalin var mı?) Ben bunu iltifat gibi görüyorum. Benim şu anda öyle bir düşüncem yok çünkü ben başkandan çok mutluyum. Ali Koç başkanlığında bir şampiyonluk hayal ediyorum. Bir gün şartlar benim başkanlıkla buluşmamı organik şekilde sağlarsa o zaman ‘Ben bunu istemem’ diyemem.

"GALATASARAY'I TAKDİR EDİYORUM"

-(Bir Fenerbahçeli olarak sen Galatasaray’daki gelişmeleri nasıl gözlemliyorsun?) Takdir ediyorum tabii ki. Bugün İngiltere’deki galibiyet hepimizi gururlandırdı. Türk futbolunun gücünü ispat etti.

"MİLLİ TAKIMDA O BEYNİN TÜRK OLMASI GEREKTİĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

-(Milli takımın başına üst üste ikinci kez yabancı hoca getirdi diye eleştiriler var sen ne düşünüyorsun bu konuyla ilgili?) Eleştirileri doğru buluyorum. Ben federasyon başkanımızı seviyorum, insan kalitesi olarak çok yüksek bir insan. Fakat buradaki seçime katılmıyorum. Türk futbolcusu, güvendiği, inandığı birisinin oyun içindeki disiplini sağlamasını ister. Ben Milli Takımda o beynin Türk olması gerektiğini düşünüyorum.

-(Küs olduğun kimse var mı?) 2-3 tane çıkar. Zamanında benim büyümemi hazmedemeyip, benim bir yerlere gelmemi engellemeye çalışıp, ayağımı kaydırmaya çalışan o zamanın ünlü bir iki ismi olmuştu.

Beyazıt Öztürk

Acun Ilıcalı, Beyaz Show’un yılbaşında ekranlara döneceğini açıkladı: “Beyaz Show’a bu ülkenin ihtiyacı var.”

Editör: Olcay Ünal Sert