Geçtiğimiz Babalar Günü’nde sosyal medya hesabından Babalar Günü mesajı yayınlayan İbrahim Tatlıses’ in ardından ilk eşi Adalet Sara, isim vermeden İbrahim Tatlıses’ i hedef alan bir mesaj yayınlamıştı. Usta sanatçı İbrahim Tatlıses, bu mesajın ardından katıldığı bir canlı yayında, hem bir küskün bir barışık olduğu oğlu Ahmet Tatlıses, hem de eski eşi Adalet Hanım hakkında zehir zemberek açıklamalar yaparak ağır ithamlarda bulunmuştu.
Bunun üzerine Ahmet Tatlıses, babasının suçlamalarına sosyal medyadan cevap vererek "Kimse benim anneme kara çarşaflı yılan diyemez. Kendisinin akıl sağlığıyla ilgili şüphelerim arttı" açıklamasında bulundu.

İbrahim Tatlıses, geçtiğimiz hafta D Magazin'den Asiye Acar'a röportaj vermiş, 'İdo ve Melek Zübeyde dışında hiçbir çocuğumun düğününden haberim olmadı' demişti. Tatlıses'in sözleri Şanlıurfa'da yaşayan ilk eşi Adalet Sara'yı kızdırdı. Sosyal medyadan bir açıklama yapan Sara " İbrahim Bey babalık vazifesini yapmadı" demişti. Ünlü sanatçı, bu sözlere sert bir karşılık verdi: İpime sarılan sarılana, o ipi kesersem herkes yere çakılır uyarayım!

İbrahim Tatlıses ve oğlu Ahmet Tatlıses arasındaki tartışma büyürken bugün Al Sana Haber masasında bu konu yeniden gündeme geldi. Masa yorumcularından Nurettin Soydan, Tayyar Işıksaçan ve Moderatör Seyhan Soylu konuyla ilgili çok çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Nurettin Soydan “Çocukları içinde babasının servetinden ve şöhretinden en az faydalanan kişi Ahmet Tatlıses’ tir. Bir gün hiç unutmayız ve o olayı yaşayanlar olarak biliriz. Ahmet Tatlıses şirkete gelip muhasebecinin kafasına silah dayayıp, ‘aç kasayı’ diyerek bulduğu parayı ‘Babamın parasıdır. Bu benim de hakkımdır’ diyerek alıp gitmiştir.” deyince Seyhan Soylu söze girerek “Ahmet’ in bunu neden yaptığını biliyor musun? Resmi nikahlı Adalet Hanım’ ın hastalığında para lazımken babasından isteyip, babası vermeyince ‘Benim emeğimi verin kardeşim. Ben anama götüreceğim’ diyor” diye açıklık getirdi.

Nurettin Soydan açıklamasına devam ederek “Bir olay daha anlatayım. Ben o dönem 2 dergi, 3 TV programının başındaydım. Haliyle Tatlıses şirkete geldiğinde zaman zaman istişarelerimiz oluyordu. Biz onun yanındayken muhasebecisi geldi rapor vermek için. İşte şuradan şu kadar, buradan 1 Milyon Dolar geldi. ‘Şimdi ne kadar paramız var?’ ‘500 Bin Dolar. ‘ E ne oldu geriye kalan para?’ ‘Efendim Derya Hanım Amerika’ya gidiyordu 500 Bin Dolar çekti’ Yani şunu söylüyorum. Tatlıses’ in hem kariyer hem de ekonomik anlamda İmparator olduğu dönemde paranın hangi hazineye aktığı verdiğim örnekten anlaşılamıyorsa hiç bir şey konuşmayalım. İbrahim Tatlıses hayatına yeni giren Gülçin Hanım için, gelsin malımı mülkümü her şeyimi üzerine yaparım diyorsa, bu aslında geride bıraktığı herkese duyduğu öfkeden dolayıdır.” dedi.

Seyhan Soylu ise “Ahmet Tatlıses’ in bana söylediği bir lafı da anlatacağım size. Ahmet diyor ki ‘Annemin hastalığında para vermez. Bize sahip çıkmaz. Çocukluğumdan beri taşımaya çalıştım onu.
Ahmet Tatlıses annesinin hastalığından dolayı kasadan para istiyor. Çay içmesine bile müsaade edilmeyen, hayatını koymuş olduğu, babasının her savaştığı adama siper olmuş, gerektiğinde mafya olan gerektiğinde evlat olan, gerektiğinde aslan olan Ahmet Tatlıses annesini ameliyat ettirmek için kasaya gidip para istiyor. Hakkım olanı aldım ben diyor. Bu saatten sonra İbrahim Tatlıses ne yapacak da el alemin karısına mal varlığını verecekmiş? diyor. Prostat olmuş adam, bir şey yapsa… Prostat oldu babam diyor Seyhan beni konuşturma diyor. Ne yapıyor? Oğlunu hırsız yapıyor. Karısını kara çarşaflı öcü yapıyor. Sonra da AK Parti’den Milletvekili olmaya çalışıyor. Hani muhafazakârlık hani vicdan? Hani ayrımcılık yoktu?” ifadelerini kullandı. 

Tayyar Işıksaçan ise “Ahmet Tatlıses, İbrahim Tatlıses’ in hayatında her zaman çöpe soktuğu el, kor’ u tuttuğu maşa, vurduklarında önüne geçen duvar olmuştur” dedi.

Bunun üzerine Seyhan Soylu, “İbrahim Tatlıses’ in bir bombasını daha patlatayım. Ahmet Tatlıses’ in aslan gibi bir delikanlı olduğunu şu sözlerini hatırlatarak devam etmek isterim.

‘Sayın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ ın, İbrahim Tatlıses’ i Milletvekili olarak göstermemesinin sebebi yanlış kararlar verip Türk Toplumuna kötü örnekler olmasın diye. Doğru karar verilmiştir bence Sayın Cumhurbaşkanı’ diyen dizelerini de hatırlatmak isterim.” diyerek yine magazin gündemine düşecek açıklamalar yaptı.

Ahmet Tatlıses annesi Adalet Sara ile görülüyor.

ADALET SARA, İBRAHİM TATLISES'İN AÇIKLAMALARINA SOSYAL MEDYADAN YANIT VERMİŞTİ...

Adalet Sara, İbrahim Tatlıses'in iddialarına sosyal medya hesabından yanıt vererek şu ifadeleri kullanmıştı...

“Yapılan röportajda İbrahim Bey’in sadece Melek Zübeyde ve İbrahim’in (İdo) evliliğinden haberi olduğunu, diğer çocuklarının evliliğinden haberi olmadığını söylemesinin gerçekle hiçbir alakası yoktur.

İbrahim Bey’in söylediğinin aksine her üç çocuğumun evliliğinden haberi vardı. Fakat babalık vazifesini ne yazık ki, evliliklerinde yapmadı ve yapamadı.

Oğlum Ahmet Salim’in ilk evliliğinde kendisini bizzat ben aradım. İstanbul’da evi düzdük ve Şanlıurfa’da yapılacak düğün hazırlığını tarihine bildirdik.

Bahaneler bularak düğüne gelmedi. Düğün günü aramadı ve daha önceden de sonradan da hiçbir yardımda bulunmadı. Daha sonra Müslüm Mert’imin annesi (Allah rahmet merhamet cennet mekan eylesin.) lösemi illetinden vefat ettikten bir müddet sonra Ahmet Rüzgar’ın annesi Tülay ile evliliğinde İbrahim Bey’i aradım.

Hiçbir maddiyat beklemediğimizi, daha önce yapmış olduğu hatayı tekrarlamaması için düğüne katılmasını rica ettim ve düğün zamanında ne yazık ki “Antalya’da konserim var” diyerek bir yabancı gibi düğüne çelenk gönderdi. Telefonla arayıp tebrik bile etmedi. Dünür olarak gelinleri istemeye bile gelmedi. Oğlum Ahmet Salim’e her iki evliliğin de de hiçbir maddi yardımda bulunmadı. Büyük kızım Gülşen Sara’yı ablamın oğlu yeğenime görücü usulüyle isteme talebinde bulununca İbrahim Bey’i aradım.

Mehmet Ali Erbil, Turnike ile ekranlara dönüyor! Mehmet Ali Erbil, Turnike ile ekranlara dönüyor!

Lütfen Hiç olmazsa Kız evlat olması dolayısıyla bu kez babalığını yapmasını söyledim ve yine aynı bahaneler…

Bizler yüce dinimizin esaslarına, örflerimize ve geleneklerimize bağlı olduğunuzdan ablamlar rica ettiler, İbrahim Bey Ankara Çakır Gazinosu’nda sahne alıyordu.

Ankara’ya kaldığı otele gittik, damadın abisi Mahmut Allah’ın emri ve peygamberin kavli ile İbrahim Bey’den Gülşen Sara kızımızı istedi. “Tamam daha iyi hiç olmazsa akrabadır” diyerek olumlu cevap verdi.

Editör: TE Bilisim