Ajda Pekkan, Instagram hesabından yaptığı açıklamada savaşta çocukların ölümüne tepki göstererek; "Sizin gideceğiniz yer Cennet'te, biz nereye gidelim bu hüzünle!" başlığıyla hastanede kanlar içerisinde yatan bir çocuk figürü ve güvercin paylaşarak duygusal açıklamalar yaptı.

Müjde Ar'dan gönderme "Balkon boş kalmasın, Orhan Gencebay'ı çağırsın" Müjde Ar'dan gönderme "Balkon boş kalmasın, Orhan Gencebay'ı çağırsın"

Ajda Pekkan'ın açıklaması şöyle:

"Arap-İsrail savaşları ile başlayıp yarım asırdır devam eden, artık barış huzur gelsin diye umut ederken daha da dozu artan şiddete, katliama lanet olsun diyorum çaresizce… Doğduğu topraklar kaderi olan milyonlarca çaresiz mazlum adına, bu işleri bu noktaya getiren, hırsları ve çıkarları uğruna, müdahale edecek gücü olup da sessiz ve kayıtsız kalan insanlığa lanet olsun diyorum. Çok üzgünüm, haberleri izlerken kalbim sıkışıyor, üzülmekten yorgun düşer ya insan işte tam böyle hissediyorum. Filistin’de yaşananlar kabul edilemez, dünyanın gözü önünde yapılan kıyım ve hatta soykırım hazmedilecek gibi değil. Üzülmekten, kınamaktan lanetlemekten başka elimizden bir şey gelmemesi daha da ağır bir üzüntü… Tüm günahsız mazlumların Allah yar ve yardımcıları olsun 🙏🏻 Dualarımız onlarla, onlara bu acıları bu hayatı layık gören insan müsveddeleri elbette insanlık tarihinin kara lekesi olarak tarih sayfalarında yerini alacaktır."

Süperstar Ajda Pekkan resmi instagram hesabından Ortadoğu da Gazze de yaşanan savaşa tepki gösterdi. "Filistin'de yaşananlar kabul edilemez" diyen sanatçı oldukça duygusal bir mesaj yayınladı: "Sizin gideceğiniz yer Cennet'te, biz nereye gidelim bu hüzünle!"

Editör: Olcay Ünal Sert