Ayşegül Aldinç, Ahmet Mümtaz Taylan’ın 'Empati' adlı programına konuk oldu. Şarkıcı olma serüvenine nasıl başladığını anlatan ünlü isim, gündem oldu.

Ayşegül Aldinç (1)

Aldinç, “Ajda Pekkan yüzünden şarkıcı olma hayalleri kurdum” dedi ve onun Türkiye'nin en iyi şarkıcısı olduğunu vurguladı. Ünlü şarkıcı, açıklamasında Sezen Aksu'ya da değindi.

Aysegul Aldinc Portre

Ayşegül Aldinç, konuk olduğu müziğe nasıl ilgi duyduğunu anlattı. Ahmet Mümtaz Taylan’ın “Nasıl başladı şarkıcı olma serüvenin, Ajda var mı işin içinde?” diye sordu. Aldinç bunun üzerine “Olmaz mı? Onun yüzünden. Şarkıcı olmak isteyen birçok kişinin kaynağında o var.  Onun şarkılarını çok dinlerdim.” dedi.

Ajda Pekkan-1“ONUN ŞARKILARINI BAŞKALARI SÖYLEMEMELİ”

SEZEN DE AJDA'YI TAKLİT ETTİĞİNİ SÖYLEDİ

Ayşegül Aldinç: "Neonlar A.A diye bağırıyordu. (Ayşegül Aldinç'in ad ve soyadı kısaltması). Kariyerimde işin içinde Ajda var. Onun şarkılarını çok dinlerdim. Onu taklit ederdim, hala bile sahnede onun potporisi var repertuarımda. Onun şarkılarını söylerken de onun gibi söylüyorum, sanki onu taklit ediyorum, bu beni çok mutlu ediyor. Onun şarkılarını başkaları söylememeli gibi geliyor, çünkü onun gibi kimse söyleyemiyor. Onun şarkıları söylenecekse onun gibi söylenmeli. Ajda Türkiye'nin en iyi şarkıcılarının en başında gelir. Sezen ve diğer sevgili dostlarımız daha sonra gelir. Sezen de Ajda'yı taklit ettiğini söylemişti gençliğinde... Ajda büyük bir idoldü hala da öyle, onun ardından gittik"

Aysegul Aldinc 2024 Ntv

Müslüm Gürses'in 'Tozlu Raflar' albümü yayınlandı Müslüm Gürses'in 'Tozlu Raflar' albümü yayınlandı

Ayşegül Aldinç açıklamalarına şöyle devam etti:

“Onu taklit ederdim. Hala bile sahnede onun potporisi var. O da o sırada söylüyor. Ama çok enteresan. Ben yıllar önce yaptım o potporiyi. Demek müzikal anlamda doğru hissetmişim. Çünkü ben o sıralamayı yapmıştım. Onun gibi söylüyorum bazı şarkıları. Söylerken de sanki onu taklit ediyorum gibi. Ama bu benim çok hoşuma gidiyor. Onun şarkılarını başkaları söylememeli gibi geliyor.

Sezen AkSu

“SEZEN DE AJDA’YI TAKLİT ETTİĞİNİ SÖYLEMİŞTİ”

Çünkü onun gibi kimse söyleyemiyor. Sahne başka bir şey ama. Bir albümde falan lüzumsuz. O kadar iyi düzenlemeler yapılmış, o kadar güzel söylenmiş ki Ajda, Türkiye’nin en iyi şarkıcılarının en başında gelir.

AJDA PEKKAN HARBİYE 2023

"O BÜYÜK BİR İDOLDÜ"

Yani Sezen ve diğer sevgili dostlarımız daha sonra. Sezen de Ajda’yı taklit ettiğini söylemişti. O büyük bir idoldü. Hâlâ da öyle. O yüzden onun altından çıktı tüm bu kariyerler…”

Ayşegül Aldinç (2)

ATİLLA ÖZDEMİROĞLU İLE YAPTIĞIM ALBÜMÜ ÇÖPE ATTIM

Ayşegül Aldinç, 2016 yılında kaybettiğimiz Atilla Özdemiroğlu ile yaşadıklarını da Ahmet Mümtaz Taylan'a anlattı. Aldinç, "Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım" dedi ve ekledi: "Atilla Özdemiroğlu ile yaptığım albümü çöpe attım. O kadar anlayışlı davrandı ki, hiç beklemiyordum! Albümün bir bütünlüğü yok gibi geldi bana. Albümde olmayan bir şey vardı, ne cesaret ama. Sen kimsin yani? Ayıp da bir şey onca emek. Ve Atilla hiçbir şey demedi, beni mahkemeye verebilirdi. O kadar şanslıyım ki ben müzikal yolculuğumda karşıma çok şahane insanlar çıktı. Gerçekten çok şanslıyım ben." 

A Y S E G U L A L D İ N C

EROL EVGİN'E AŞIKTIM

Ayşegül Aldinç, her zamanki muzip tavrıyla da "Erol Evgin'e aşıktım. O alışkın her neslin ona aşık olmasına... O da erkek Ajda Pekkan" diyerek Erol Evgin'in müzikal kariyerine ve fiziki duruşuna saygı duruşunda bulunurken, Sezen Aksu'nun kendisine şarkı verdikten sonra pişman olduğunu itiraf ettiğini de anlattı; Aldinç: "Sezen de Nazan da öyle şarkılar verdi ki... Sonradan pişman olmuş ama... Keşke bunu vermeseydim demiş Sezen, bana söyledi bunu. O kadar cömert ve gönülleri açık ki..." dedi. 

Editör: Olcay Ünal Sert