Yeniliklere öncülük etme misyonuyla her dönemin, her jenerasyonun “Süperstar”ı; Harper’s Bazaar Türkiye Women of the Year 2023 “Lifetime Icon” ödülünün sahibi Ajda Pekkan, Harper’s Bazaar Ocak 2024 kapağında tacıyla poz verdi. 

Cüneyt Arkın'ın ilk eşi Dr. Güler Mocan sessizliğini bozdu: Film setinden gelip evimizi bastı! Cüneyt Arkın'ın ilk eşi Dr. Güler Mocan sessizliğini bozdu: Film setinden gelip evimizi bastı!

Ajda Pekkan'ın Harper's Bazaar Türkiye Ocak 2024 sayısında verdiği röportajdan öne çıkan bölümler:

Ajda Pekkan (77) çocuk sahibi olmamanın içinde bir ukde olarak kaldığını söyledi. Süperstar “Belki bir Süperstar olmazdım ama çocuk sahibi olmak çok isterdim. Daha genç yaşta hayatın koşturması, kaosu ve kariyer stresi içinde bunu göremedim. Düşünmedim... Anne olmak kesinlikle içimde ukde kalmış bir konu benim için” dedi.

Ajda Pekkan Harper’s Bazaar dergisine konuştu. İşte açıklamalarından satır başları…

* Hayatımda verdiğim bütün önemli kararlarda kendi iç sesimi, sezgilerimi ve vizyonumu takip ettim.

* Yaşamım sahne üstündeki gibi renkli ışıklar ve görkemden ibaret değil. Sahne arkasında her normal kadının yaşadığı zorlukları yaşayan bir Ajda var. Tek başına mücadele vermek, ayakta kalmak kolay değil.

* Özel hayatımda da zorluklar, üzüntüler yaşadım. Yaşadıklarım beni güçlendirdi. Küçük şeylerle mutlu olup, pozitif olmayı öğrendim.

* Fransa’da başarılı bir çıkış yakalamıştım ama çok gençtim. Şimdiki aklım olsa 5-6 sene kalır fırsatları değerlendirirdim.

* Her konsere bir sporcunun kampa girmesi gibi hazırlanıyorum. Her şeyin kusursuz olmasına dikkat eder öyle sahneye çıkarım.

* Belki Süperstar olmazdım ama çocuk sahibi olmak çok isterdim. Anne olmak içimde ukde kaldı.

* Özel bir diyetim yok. 2 gün dikkat eder, ölçülü yemek tüketip spor ile kendimi dengelerim.

* Negatif ortam ve insanlardan uzak dururum. Sağlığımı ve zindeliğimi böyle koruyorum.

* Bunaldığımda veya yorulduğumda hayvanlara sığınırım. Onlarla kaynaşıp huzur bulurum.

Editör: Haber Merkezi