Süper Lig’de inişli çıkışlı bir grafik çizen ve son olarak Konferans Ligi’nde 2-0 öne geçtiği maçta İsviçre ekibi Lugano’ya 3-2 mağlup olan Beşiktaş’ta adeta deprem yaşandı. Siyah-beyazlı takımda önce teknik direktör Şenol Güneş ile yollar ayrıldı, ardından seçimli olağanüstü seçimli genel kurul kararı alındı. 

Ahmet Nur Çebi, Şenol Güneş

Siyah-beyazlı kulüpten yapılan açıklamada Güneş’in Lugano maçının ardından başkan Ahmet Nur Çebi’ye istifasını sunduğu ve bu istifanın yönetim tarafından kabul edildiği belirtildi. Bu açıklamanın hemen ardından Beşiktaş yönetiminin en geç Aralık ayında gerçekleşmek üzere olağanüstü seçimli genel kurula gitme kararı aldığı ifade edildi.

Şenol Güneş'in milli futbolcu Salih Uçan'ı müsabaka sonrasında soyunma odasına ittirmesi siyah-beyazlı taraftarların tepkisini çekmişti. 

71 yaşındaki Şenol Güneş geçtiğimiz sezon Valerien Ismael’in yerine göreve geldikten sonra sezonu 23 karşılaşmada 16 galibiyet, beş beraberlikle tamamlamıştı. Bu sezon Süper Lig’de yedi maçta dört galibiyette kalan Beşiktaş, lider Fenerbahçe’nin sekiz puan gerisine düşmüştü.

Şenol Güneş'in yerine ismi geçenler arasında Sergen Yalçın ve Rıza Çalımbay da bulunuyor.

Franz Beckenbauer hayatını kaybetti. Franz Beckenbauer hayatını kaybetti.

Burak Yılmaz, X hesabından yaptığı açıklamada hocası Şenol Güneş'e şu sözlerle veda etti: 

Bu satırları yazmak gerçekten zor. Bugün Burak Yılmaz buralardaysa emeğiniz büyük hocam; Hem bana hem Beşiktaş’a hem de Türk futboluna çok şey kattınız. 

Hayatım boyunca yeriniz kalbimin en müstesna yeridir, yolunuz açık olsun hocam. 

Öğrenciniz Burak Yılmaz

Editör: Haber Merkezi