Ramazan Bayramı tatili için Eskişehir'e giden 73 yaşındaki oyuncu Nuri Alço, rahatsızlanmasının ardından hastaneye kaldırıldı.

Acıbadem Eskişehir Hastanesi Başhekimi Dr. Volkan Ertuğrul, tedavisine devam edilen Alço'nun sağlık durumuna dair bilgi verdi.

Alço'nun öğleden sonra hastanede muayene edildiğini belirten Ertuğrul, "Sanatçı Nuri Alço, hastanemize bulantı ve halsizlik şikayetleriyle başvurmuş olup gerekli muayeneleri ve ön tetkikleri yapılmıştır. Hastamız antikoagülan (kan sulandırıcı) aldığından ileri tetkik ve tedavi amaçlı yoğun bakım servisine yatırılmıştır. Kendisinin genel durumu iyi, bilinci açıktır." ifadelerini kullandı.

Bahar Öztan Gülden Karaböcek, Nuri Alço, Dsc0671 Fotoğraf Muharrem Erdemir

Ahu Tuğba Los Angeles'ta trafik kazası geçirdi Ahu Tuğba Los Angeles'ta trafik kazası geçirdi

Nuri Alço, Gülden Karaböcek ve yakın zamanda kaybettiğimiz Bahar Öztan ile birlikte Çiçek Bar da görülüyorlar. (Fotoğraf: Muharrem Erdemir)

Magazinkolik.com Yayın Yönetmeni Nurcan Sabur'un haberine göre; Bayram tatili için memleketine giden Nuri Alço, fenalaşınca eşi Burcu Hanım  tarafından hastaneye kaldırıldı...

Eskişehir'deki Acıbadem Hastanesi'nde yoğun bakıma alınan Nuri Alço'nun beynine pıhtı attığını ve halen bilincinin kapalı olduğunu yazdı. Nuri Alço  Perşembe günü Türker İnanoğlu'nun cenaze törenine katılmıştı.

Nuri Alço Burcu Alço

Birsen Altuntaş'ın haberine göre; Nuri Alço'nun eşi Burcu Alço şunları söyledi:

"Nuri dün gece nefes alamamaya başladı. Kalp kapakçığı değiştiği için kalbiyle ilgili rahatsızlandı sandım ama boş boş bakıyordu, hafıza kaybı da başladı. Beni tanımadı ve ‘Nerdeyim?’ demeye de başladı. Ambulans çağırmamı istedi. Hemen hastaneye kaldırdım. Pıhtı attığı için hafıza kaybı yaşamış."

'Kendine geldi, hafızası yerinde'
Hastanede yoğun bakıma alınan Nuri Alço’nun ameliyata alınmasına şimdilik gerek duyulmadığını belirten Burcu Alço “Şimdi gözlem altında… Yoğun bakımda tutuluyor. Kendine geldi, hafızası yerinde… Kan sulandırıcı hap kullanıyordu. Her gün hapını ben içiriyordum. Ben 10 gündür Eskişehir’deyim. İhmal etmiş, o yüzden böyle bir sorun yaşadık sanırım. Çok şükür iyi şimdi iyi…” diye konuştu.

Editör: Haber Merkezi