Türk Sanat Müziği'nin Divası Bülent Ersoy, Pendik'te bir güzellik merkezinin açılışına katıldı.

Davul zurna eşliğinde karşılanan Bülent Ersoy'u görmeye gelen hayranları güzellik merkezi önünde izdihama neden oldu.

Ersoy, ünlü keman virtüözü İlyas Tetik'in ölümüyle ilgili de açıklama yaptı.

Tetik'e rest çektiği iddialarına Bülent Ersoy; "Muazzez Hanım ile zaten çalışıyorlardı kendileri. Kendisiyle anlaşan da ben değilim Polat Bey. Polat Beydi menajeri, ben bilemem ki zaten adamla anlaşmış." dedi.

Bülent Ersoy, "İlyas Tetik 5 vakit namaz kılar hiç aksatmazdı. O gün camiye gitmiş sonra eve gelmiş ve ortadan yok olmuş. Aramış taramışlar sonra evin çatısına çıkıyorlar bir de bakıyorlar kendisini asmış. Bu asma işlerini genel olarak düşünürsek bu 1-2 günde olacak bir iş değildir. Bu öyle uzun zaman öncesinden planlanan bir şeydir. Aylar önce bunun ayarlanması lazım. Demek ki düşünmüş taşınmış ben bu insanların yüzüne nasıl bakacağım düşüncesiyle gururuna yediremeyerek intihar etmiş. Allah esirgesin böyle bir insan nasıl intihar eder? Karıncaya can veren Allah diyoruz biz kim oluyoruz da kendi canımızı alıyoruz? Ancak Hak Teala sana ayırdığım süre bu kadar diyecek biz de hayata veda edeceğiz. Allah şaşırtmasın. Allah gani gani rahmet eylesin yattığı yerler Cennet olsun" dedi.

Geçtiğimiz günlerde intihar ederek yaşamına son veren şef İlyas Tetik'in vefatının ardından çıkan haberlerde, ölümünden üç gün önce üzücü bir olay yaşadığı ileri sürülmüş, ünlü müzisyenin prensipte anlaştığı TV programındaki işine Bülent Ersoy'un rest çekmesiyle son verildiği yazılmıştı. 

Bülent Ersoy dün Pendik'te katıldığı açılışta, gazetecilerin sorularını yanıtladı. 

Gazeteciler Ersoy'a "İlyas Bey'e rest çektiğiniz konuşuldu Muazzez Hanım'la ilgili... Ya benle çalışacaksın ya Muazzez Ersoy'la dediğiniz konuşuldu" diyerek soruyu yönelttiler. Bülent Ersoy: "Kendisiyle anlaşan ben değilim. Yapımcısı, menajer Polat Bey anlaşmış. Ben bilemem ki, Muazzez Hanım'la zaten çalışıyordu" yanıtını verdi.

Gazeteciler "Ya benimle ya Muazzez Ersoy'la çalışmayı seçeceksiniz dediğiniz konuşuldu" sorması üzerine "Zaten adamla anlaşmışlar. Kendisi Muazzez Hanım'la çalışırken, Polat Bey'le anlaşma yapmış. Program listesinden çıkarılmış ne edilmiş onu bilemem, benimle ne alakası olabilir? Kaldı ki onu alsaydık Muazzez Hanım ağzını açıp da zaten hiçbir şey söylemezdi. Yani o kadar bana abla der bir daha bir abla daha çıkar ağzından. Muazzez Hanım'ın huyları çok naiftir, bana bir şey demez, hiç yani olacak iş değil. Kaldı ki zaten ben anlaşmadım. Ama çok üzüldüm tabii ki. Çok kıymetli bir kemaniydi. Yaşayanlarda en büyüklerden bir tanesiydi. Yazık oldu. İntihar olayın sabah 6'da açtım telefon, oğlu beyefendiyle konuştum, başsağlığı diledim. İşleri ters gitmiş, iflas galiba etmiş, çok onurlu ve gururlu bir beydi, kimseyle laubali olmaz, başını eğerdi..." dedi. 

İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

İLYAS TETİK KİMDİR?
25 Eylül 1960 tarihinde İzmir'de dünyaya gelen İlyas Tetik'in yönettiği ilk albüm Tüdanya'nın "Seni Sevmeyen Ölsün" adlı çok satan albümü olmuştur. Bir yandan beste çalışmalarına da ağırlık veren müzisyen, "Seni Buldum Ya", "Yıllarım", "Hayatımı Yazsam Roman Olurdu", "Yağmurlu Bir Günde Doğdum Anamdan", "Bulunur Elbet" gibi çok sevilen eserlere imza attı.

Tetik'in albümlerinde müzik yönetmenliği yaptığı yıldızlar arasında Mahsun Kırmızıgül, Müslüm Gürses, İbrahim Erkal, Harika Avcı, Sibel Can, Zeki Müren, Muazzez Abacı, Müşerref Akay, Gönül Akkor, Faruk Tınaz, Ahmet Kaya, Gönül Yazar, Ebru Gündeş, Petek Dinçöz ve Şevval Sam gibi isimler bulunmaktadır. Usta müzisyen ayrıca Sezen Aksu, Orhan Gencebay, Gülden Karaböcek, İbrahim Tatlıses, Ferdi Tayfur, Ajda Pekkan,Tarkan, Sertab Erener, Levent Yüksel, Özcan Deniz gibi birçok sanatçıyla da aynı sahneyi paylaşmıştır.
İlyas Tetik uzun bir süredir Muazzez Ersoy ile TRT de yayınlanan müzik programı ile sahne çalışmalarında sanatçıya eşlik ediyordu.

İlyas Tetik, 5 Temmuz 2021 de yaşamına son verdi. 

Kaynaklar: Magazinburada.net, Temiz Magazin, Magazinsortie

Editör: TE Bilisim