İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, Eda Taşpınar’ın camide çektirdiği fotoğraf için "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlattı.

Eda Taşpınar, Sultanahmet'te Four Seasons Otel'in yakınında ki bir camide verdiği pozla büyük tepki çekti.Camide objektif karşısına geçen Eda Taşpınar, çekilen fotoğrafını "Mutlu yıllar sevgililerim" notuyla yayınladı.

Taşpınar'ın paylaşımı, birçok sosyal medya kullanıcısının tepkisini çekti. Yeni yıl paylaşımı ile eleştiri oklarının hedefinde yer alan sosyetik güzel, söz konusu fotoğrafı hemen kaldırdı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından sosyal medya ve internet haber sitelerinde Eda Taşpınar’ın cami içerisinde çekilmiş fotoğraflarının paylaşımına ilişkin yapılan haberler nedeniyle TCK 216. maddesi kapsamında "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan resen soruşturma başlatıldığı açıklandı.

Ümit Besen'den 'babalık' iddiası ile ilgili açıklama geldi Ümit Besen'den 'babalık' iddiası ile ilgili açıklama geldi

Eda Taşpınar verdiği bir röportajda plan yapmadığını belirterek anlak yaşadığını açıklamıştı.​​ Ünlü ikoncan'ın son paylaşımı olay oldu, hemen silse de hakkında soruşturma başlatıldı.
.

Eda Taşpınar yaptığı paylaşımın ardından özür diledi.

Editör: TE Bilisim