Demet Özdemir "İlk aşkım öğretmenimdi" Demet Özdemir "İlk aşkım öğretmenimdi"

Ceyda Düvenci, NTV ekranlarında hafta içi her gün yayınlanan Bambaşka Sohbetler'inde haftanın ilk gününde Hande Ataizi'ni ağırladı.

Düvenci, boşanma sonrası kadınlara yapılan sözlü baskıya dikkat çekti. "Boşandın. Tamam artık çoluğun çocuğun var başka bir hayatına girmesin" tavrını reddettiğini, bunun sosyal medya kullanıcıları tarafından "yorumcu şiddeti" olarak da geldiğini belirtti... 

Ceyda Düvenci ve Bülent Şakrak mutlu günlerinde.

Düvenci: "Manevi erkek kardeşimle ve en yakın arkadaşımın kardeşinin kocasıyla yazmaya kalktılar, Allah'tan önden soruyorlar açıklıyoruz, yok o benim erkek kardeşim, karısı var çocukları var, yok o bizim damadımız felan... Ve böyle haberler çıktığı anda altına yazılanlar "Yani bu ne artık daha yeni boşanmışsın sen ne bu?" Bu üslubu doğru bulmuyorum, bu benim üzerimden olur, başka bir kadına olur... Tamam artık boşandın, daha da biri hayatına girmesin tavrı! Buna bir isyan değil meselem ama, gerçekten kadınlara yapılan bu manevi şiddeti reddediyorum ben aslında. Ben zaten kendi hayatımda bir şeyleri toparlamaya çalıştığım bir dönemdeyim, kafamı dik tutmaya çalışıyorum. Boşanan pek çok kadın var, "Tamam artık çoluğun çocuğun var sen evindesin, işini yap, çocuğuna bak, hayat bundan sonra böyle" halini. Bunu duyan kadınların, bunu duymamasını istiyorum. Bu hayat yalnız geçmemeli, kimse için geçmemeli." 

Editör: Olcay Ünal Sert