1. Rutinden sıyrılmak: Cinsellik yaşarken sürekli aynı düzlükte ilerlemek, pek çekici gelmez. Farklılıklar bazen eğlenceli olabilir. Mesela yatağa sürpriz oyuncaklar almak gibi.

Aydilge “Eskisinden Daha İyi Olacağım!” Aydilge “Eskisinden Daha İyi Olacağım!”

2. Cinsellik yaşanılan ortamı değiştirmek: Sürekli yatak odasında cinsellik yaşamak bir süre sonra seni sıkabilir. Salondaki geniş ve rahat koltuğu veya mutfak tezgâhını denemek, eğlenceli olabilir.

3. Farklı pozisyonlar denemek: Partner ile birliktelik sırasında sürekli aynı pozisyonda durmak, bir süre sonra heves kaçırabilir ve bundan eskisi kadar zevk alınmayabilir. Farklı pozisyonlar denemek cinselliğe renk katabilir.

4. Yatağa sürpriz almak: Cinsel yaşamı renklendirmek için minik oyuncaklar kullanılabilir.

5. Partnerle yetişkinlere yönelik videolar izlemek: Bu aktivite cinselliği hareketlendirebilir.

6. Ama gerçekçi olmakta fayda var! Ancak genellikle cinsel ilişki o videolardaki gibi olmayabiliyor. Partnerinle sıcak dakikalar geçirmek için gerçekçi olup ortak zevklere yönelinebilir.

7. Partnerin tenine dokunmak: Dokunsal insanlar temas etmekten çok hoşlanır. Sevdiğimiz ve sevildiğimizi hissettiğimiz birine dokunmak ise bizi daha da heyecanlandırır. O yüzden partnere dokunmak, elleri teninde gezdirmek etkili olabilir.

8. Deneyimlere açık olmak: Farklılıklar beraberinde eğlenceyi getirebilir. Ön yargı ile yaklaşılan şey belki de cinsel açıdan zirveye ulaştırabilir.

9. Güven konusunda endişe duymamak: Partnere cinsellik yaşarken yapmak istenilen şeyler açık sözlülükle dile getirilmeli. Partnerlerin birbirine güven sağlaması gerekebilir. Çünkü kendimizi rahat hissetmediğimiz anlarda cinsellik yaşamak bizi huzursuz edebilir.

10. Güven tazelemek için kişisel bakıma özen göstermek: Temiz bir görünüme sahip olmak, güzel kokmak, şık kıyafetler giymek ve sağlam bir duruş sergilemek özgüveni artıran şeylerden. Kaynak: Onedio

Editör: Haber Merkezi