İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu Seda Fettahoğlu hayatını kaybetti. Fettahoğlu'nun naaşı Beyoğlun'da bir parkta bulundu.

İstanbul Şehir Tiyatrosu hesabından yapılan açıklamada, 'Tiyatromuzun değerli oyuncusu, canımız, Seda Fettahoğlu’nu kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Acımız çok büyük. Şehir Tiyatrosu ailemizin, sevenlerinin, dost ve yakınlarının başı sağ olsun.' mesajı paylaşıldı.

İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu, Seda Fettahoğlu'nun naaşının Beyoğlu'da bir parkta bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Şehir Tiyatroları'ndan yapılan açıklamada "Seda Fettahoğlu'nu kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz" denildi.

İNTİHAR MI ETTİ?

Oyuncu Seda Fettahoğlu'nun, İstanbul'da bir parkta başından vurulmuş halde cansız bedeni bulundu.

Şüpheli ölüm, Beyoğlu, Ömer Avni Mahallesi'nde sabah saat 08.00 sıralarında meydana geldi. 10 Aralık Şehitler Parkı'nda bir kadın cansız bedeni bulunduğu ihbarını alan polis olay yerine gittiğinde tiyatro sanatçısı ve dizi oyuncusu Seda Fettahoğlu'nun sırt üstü yatan cansız bedeniyle karşılaştı.

Olay yerinde yapılan incelemede cansız bedenin yanında, Seda Fettahoğlu adına bulundurma ruhsatlı tabanca, şarjörde 7 mermi ve yerde bir adet boş kovan bulundu.  Seda Fettahoğlu'nun çantasında bazı antidepresan ilaçların bulunduğu öğrenildi.

BULAN ÖĞRENCİ BİLGİ VERDİ

Cansız bedeni bulan üniversite öğrencisi F.A'nın polise verdiği ifadesinde "Yürüyüş yaptığım esnada bir silah sesi duydum. Sesin geldiği yöne yöneldiğimde başından vurulmuş sırt üstü yatan bir kadın görerek polise haber verdim" dediği belirtildi. 

Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş'a 4 yıl hapis cezası! Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş'a 4 yıl hapis cezası!

Polis incelemesinin ardından Seda Fettahoğlu'nun cansız bedeni Adli Tıp Kurumu'na kaldırılırken, olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü, parkta herhangi bir güvenlik kamerası bulunmadığı belirtildi. Bu arada oyuncunun 24 Eylül pazar günü yaptığı paylaşımın altına, 'Yaşamı sev bedeni koru' notu dikkat çekti.

Seda Fettahoğlu kimdir?

Seda Fettahoğlu, 1979 yılında Trabzon'da dünyaya geldi. Trabzon Anadolu Lisesi'ni 1997 yılında bitiren Seda Fettahoğlu, Bilkent Üniversitesi Tiyatro Bölümü'nden 2022'de mezun oldu. İngilizce bilen Seda Fettahoğlu, tiyatronun yanında seslendirme de yapıyordu. Fettahoğlu kariyeri boyunca, İstanbul Şehir Tiyatroları'nda birçok oyunda rol aldı.

Çocuklar Duymasın'ın Sultan'ı Seda Fettahoğlu'nun vefatı büyük üzüntü yarattı.

Başarılı isim son olarak, Kanal D ekranlarında yayınlanan Çocuklar Duymasın'ın kadrosuna dahil oldu. Seda Fettahoğlu'nun dizide canlandırdığı "Sultan" karakteri Haluk ve Meltem'in dünürü, Havuç'un ise kayınvalidesi olarak izleyicinin karşısına çıktı.

Seda Fettahoğlu son olarak 24-25 Ağustos 2023 de Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu'nda 12. Gece adlı oyunda  rol aldı.

Mesleki Çalışmalar, Oynadığı veya Yönettiği Oyunlar:

"12 Gece" - 2023,  “Surname” 2010, ''İşgal Altındaki Masallar'' 2010, “Bakhalar” 2010, “Mefisto” 2009, “Numan Nokta Net” 2009, ''Sokak Kedileri'' 2008, “Kırmızı Pazartesi” 2008, “Ceza Kanunu” 2007, “Kanlı Nigar” 2006, “Çalıkuşu” 2004, ''Küçük Nasreddin'' 2004, “Midas’ın Kulakları” 2003.

Editör: Haber Merkezi