SOSYAL MEDYADA GÜNDEM OLDU

Adaptasyonu Sezen Aksu'ya ait olan şarkı sözleriyle alakalı olarak pek çok kullanıcı tepkisini dile getirdi. Kısa sürede #sezenaksu etiketi Twitter gündeminin zirvesinde yer aldı.

"ALLAH'IN BU TOPLUMDAN RAZI OLUP OLMADIĞINI ANLAMAK İÇİN YETERLİDİR"

Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü sosyal medya hesabından Sezen Aksu'nun şarkısında geçen Hazreti Adem ve Hazreti Havva için söylediği ifadeleri eleştirdi.

Twitter hesabından bir paylaşım yapan Ünlü, şu ifadeleri kullandı:

"Beşerin ilk babası ve ilk peygamber Adem Aleyhisselâm ve eşi Havva Validemize cahil diyecek kadar alçalan esfeller ve Allah-u Teâlâ'nın: "Allah Âdem'e bütün isimleri (dilleri ve ilimleri) öğretti" buyruğunu bilmeyecek derecede echeller bugün toplumun en meşhur ve gözde sanatçısı olarak kabul ediliyorsa artık Allah-u Teâlâ'nın bu toplumdan razı olup olmadığını anlamak için bu kıstas yeterlidir."

"BU AKŞAM KAPINDAYIZ"

Cübbeli'nin ardından, Aksu'ya bir tepki de Milli Beka Hareketi Genel Başkanı Murat Şahin'den geldi. Şahin, 'Minik Cahil' diye bahsettiği Sezen Aksu'nun evinin önünde bu akşam eylem yapacaklarını "20:30’da kapındayız" diye Twitter'dan duyurdu.

Cübbeli Ahmet Hoca olarak ünlenen Ahmet Mahmut Ünlü, Sezen Aksu'ya destek çıkan Ali Babacan'ı da sosyal medya hesabından eleştirdi.

Editör: TE Bilisim