Bir gece kulübünde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu suçlamasıyla tutuklanan ve 4.5 yıl hapis cezası verilen eski futbolcu Dani Alves hakkında olay bir iddia oraya atıldı. Brezilyalı eski futbolcunun hapiste intihar ettiği ve hayatını kaybettiği iddia edildi. 

"DANI ALVES HAYATINI KAYBETTİ"

Gazeteci Yaşar Şenyüz son yolculuğuna uğurlandı Gazeteci Yaşar Şenyüz son yolculuğuna uğurlandı

Brezilyalı gazeteci Paulo Albuquerque'nin iddiasına göre; Brezilyalı eski futbolcu Daniel Alves cezaevinde intihar etti ve hayatını kaybetti.

Daniel Alves Paulo Albuquerque X Açıklaması 9.3.2024

Dani Alves.jpgDANI ALVES ÖLDÜ MÜ?

Tutuklu halde cezaevinde bulunan Dani Alves'in intihar ettiği ileri sürüldü. Sosyal medyada dünya gündemine oturan olayla ilgili resmi açıklama gelmedi.

Dani Alves Barselona

DANİ ALVES SUÇU NEYDİ?

Barselona İl Mahkemesi, bir yılı aşkın süredir tutuklu bulunan ve hakkında 12 yıla kadar hapis cezası istenen Alves'i, 4 yıl 6 ay hapis, 5 yıl polis denetimi, 9 yıl mağdurdan uzak durma ve 150 bin avro para cezasına çarptırdı.

İspanya'daki yasal prosedür gereği mahkemenin bu kararı nihai olmazken, Alves'in önce Katalonya Adalet Yüksek Mahkemesine, daha sonra da İspanya Yüksek Mahkemesine itiraz etme hakkı bulunuyor.

Barselona kentindeki bir eğlence merkezinin tuvaletinde 30 Aralık 2022 gecesi 23 yaşındaki bir kadına cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Alves, 20 Ocak 2023'te Meksika'dan Barselona'ya geldikten sonra gözaltına alınmış, ardından çıkartıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

İfadesini üç kez değiştiren, son olarak "cinsel ilişkiyi kabul ederek, eşine karşı sadakatsizliğini gizlemek ve eşini korumak için ilk ifadelerinde yalan söylediğini" belirten 40 yaşındaki Alves, bulunduğu Brains 1 Cezaevinden güvenlik gerekçesiyle 23 Ocak'ta Brains 2 Cezaevine nakledilmişti.

Kariyerinde Sevilla, Barcelona, Juventus, Paris Saint-Germain ve Sao Paulo gibi takımlarda oynayan Alves'in, tutuklanmasının ardından son olarak forma giydiği Meksika ekibi UNAM'daki sözleşmesi feshedilmişti.

Dani Alves The End

AVUKATINDAN AÇIKLAMA GELDİ

Gece kulübünde bir kadına cinsel saldırıda bulunduğu için 4.5 yıl hapis cezası alan eski futbolcu Dani Alves'in hapiste intihar ettiği ve hayatını kaybettiği iddia edildi. İddianın ardından oyuncunun avukatı konuyla ilgili açıklama yaptı.

İDDİALAR YALANLANDI

Cinsel saldırı suçundan cezaevinde bulunan eski futbolcu Dani Alves'in avukatı, Alves hakkında ortaya atılan intihar iddialarını yalanladı ve oyuncunun sağlık durumunun iyi olduğunu belirtti.

Editör: Haber Merkezi