TRT Müzik’te Cumartesi 11:15’de ekrana gelen “Hayatım Müzik” adlı programın bu hafta ki konuğu ünlü sanatçı Deniz Seki oldu. Yapımcılığını Banu Ergin’in Genel Koordinatörlüğünü ve içerik yönetimini Arsevi Yeter’in yaptığı programda her hafta hayatını müziğe adamış isimler ekrana geliyor. 

Çekimleri Haziran ayında  tamamlanan programda pandemi ve deprem zamanlarında gelecek kaygısı yaşadığını söyleyen Türkiye’nin önde gelen kadın vokallerinden olan Seki, programın sunucusu Melike Öcalan’a huylarının değişmeye başladığını belirtti. 

“Konuşurken şarkı sözü gibi konuşuyorum” 

“Artık çok nadir haber seyrediyorum. Pandemi ve deprem zamanında bıkkınlık, gelecek kaygısı yaşadım. Artık yeniden doğduğumu hissediyorum.” Konuşurken şarkı sözü gibi konuştuğunu Hayatım Müzik programında farkeden Seki, bunun yeni bir teknik olabileceğini dile getirdi.

Ajda Pekkan "Günlerimiz dans, kostüm ve repertuvar provaları ile geçiyor." Ajda Pekkan "Günlerimiz dans, kostüm ve repertuvar provaları ile geçiyor."

Aranjör ve besteci Murat Yeter’in beste ve müzik yapma konusunda kendisine çok büyük yol arkadaşlığı yaptığını ifade eden Deniz Seki,  “üreten insana hiçbir şey olmaz” dedi. İlk sözlerinin “Buzukimin kıvrak telleri nasıl da çalıyor rembetiko, çiftetelli” diye Murat Yeter’le paylaştığını yıllarca buna güldüklerini anlattı. “Eğer o zaman Murat beni motive edip yazmaya zorlamasaydı bugün sadece Şarkıcı Deniz Seki olacaktı.” dedi.
 

Editör: Olcay Ünal Sert