Kanal D ekranlarında yayın macerasına başlayan Dilek Taşı dizisi ilk bölümlerde büyük ilgiyle takip edildi. Yüksek bir reyting oranı ile sezonun açılışını yapan Dilek Taşı kısa bir süre sonra düşüşe geçti. Dizinin eski başarısına ulaşması için yönetmeni ve senaristi değişti ancak başarılı olamadı.

Medyafaresi'nde yer alan habere göre; Dilek Taşı 20. bölümde ekrana veda edecek.

Gülden Karaböcek'in unutulmaz bestesi Dilek Taşı'nın ismini verdiği dizide Salih Bademci, Hazal Subaşı ve Ozan Dolunay'a; Elif Doğan, Perihan Savaş, Özge Özberk, Teoman Kumbaracıbaşı, Çiçek Dilligil gibi isimler eşlik ediyordu.

80'li yılları anlatan dizi dönem çalışması olması ve Gülden Karaböcek'in 'Dilek Taşı' şarkısından dolayı ilk başlarda büyük ilgi gördü, sonrasında senaryoda ki tutarsızlıklar tepkileri de beraberinde getirddi. Yan roller başrole çekilirken başrol oyuncuları biraz ikinci plana atıldı. Dizide ayrıca 80'li yıllarla hiç ilgisi olmayan Cem Adrian'ın yorumuna da yer verilmesi, dönemi değil paçayı kurtarma durumu olduğu algısına neden oldu. Maalesef Dilek Taşı daha fazla tutunamadı.

Oysa 80'li yıllarda en popüler isimler Gülden Karaböcek, Orhan Gencebay, Ferdi Tayfur, Müslüm Gürses, Bülent Ersoy gibi isimlerdi. Arabeskin etkisinin hâkim olduğu yıllarda Ajda Pekkan, Zeki Müren, Nükhet Duru, Emel Sayın, Nilüfer, Zerrin Özer gibi değişik türde Pop ve TSM tarzında şarkılar söyleyen sanatçılarda Arabesk eserler yorumlamıştır.

İlk başlarda hapishane sahnelerinin uzun uzadıya tutulması ardından dış plan sahnelerden çok mekânâ hapsolunması, Ozan Dolunay'ı ön plana çıkardı diyebiliriz. Senaryoda ki tutarsızlıklar esasında önemli bir dizinin sonunu hazırladı diyebiliriz. Bakalım 20. bölümde neler olacak?

Selin Şekerci "Kamyoncu gibi giriyorum partnerime" Selin Şekerci "Kamyoncu gibi giriyorum partnerime"

Editör: Olcay Ünal Sert