Erkek kimliğiyle ilk filmi hazır

Ellen Page

Elliot Page, geçtiğimiz günlerde yeni filmi Close to Younun Londradaki galasına katıldı. 37 yaşındaki Page, kendi yazdığı ve yapımcılığını üstlendiği filmde başrolü de üstlendi. Bu, ünlü oyuncunun 2017den bu yana rol aldığı ilk film olma özelliğini taşıyor. Page, cinsiyet değiştirdikten sonra 2020de yeni kimliğini açıklamıştı.

1710800720652

Elliot Page, kırmızı halı da boy gösterdi.

Filmin yönetmeni Dominic Savage ve diğer başrol oyuncusu Hillary Baack ile galada boy gösteren Page, neden cinsiyet geçiş süreci öncesinde bu filmi yapmadığını açıkladı.

Film hakkında konuşurken; "İnanılmaz derecede iyileştirici bir deneyimci" ifadesini kullanan Elliot Page, cinsiyet geçişinden önce bir projede bu kadar "Rahat ve mevcut olabileceğini düşünmediğini belirtti.
Elliot Page, filmde, cinsiyet geçişinden bu yana ilk kez aile bireyleriyle kavuşmak için eve dönmeye hazırlanan bir adam olan Sami canlandırıyor.

OSCAR ADAYLIĞI

Elliot Page, 2007de gençlik draması Junodaki performansıyla Oscara adayı olmuştu. Oyuncu, süper kahraman dizisi The Umbrella Academydeki rolüyle tanındı.

Ayrıca Christopher Nolanın 2011 yapımı gerilim filmi Inception ve X-Men serisinde Leonardo DiCaprio ve Cillian Murphy ile birlikte rol aldı.

Elliot Page

"KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM"

Cinsiyet değiştirdikten sonra Ellen Page olan adını Elliot Page olarak değiştiren ünlü oyuncu, 2020de sosyal medya hesabında bir açık mektupla trans olduğunu açıklamıştı.

Dilan Çıtak'tan olay paylaşım! Tatlıses, kızına şiddet mi uyguluyor? Dilan Çıtak'tan olay paylaşım! Tatlıses, kızına şiddet mi uyguluyor?

Elliot Page 2024

"KADIN ROLÜNÜ REDDETTİM"

Elliot Page, geçen yıl çıkardığı anı kitabı Pageboyda henüz kadın kimliği içindeyken ünlü bir kitap uyarlaması olan film için teklif edilen, çok peşine düşülen rolü reddettiğini yazmıştı. "Kendimi 19uncu yüzyıl kadın kostümleri içinde hayal ettim. Elbise, ayakkabı, saç gözümde canlandı" dedikten sonra, tüm bunların kendisi için çok fazla olacağını düşündüğünü söyleyen Page, "Bunu yapsaydım kendimi öldürmek isteyeceğimi anladım" demişti.

Kaynak: Habertürk