​​Hollywood'da büyük bir animasyon ekibi tarafından hazırlanan ve ilk Ezan'ı okuyan Bilal-i Habeşi'nin hayatının konu edildiği animasyon filmde seslendirme tamamlandı.

Ramazan Ayı ile birlikte vizyona girecek filmde; ‘‘Bilal’’ karakterini “Diriliş” Ertuğrul dizisi ile Türk izleyicininin gönlünde taht kurmuş olan usta oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın seslendirdiği filmde ayrıca Hz. Hamza karakterini Tamer Karadağlı, Ümeyye karakterini Hakan Vanlı, Hz. Ebu Bekir karakterini Ayhan Kahya, Bilal’in Annnesi Hamama’yı Ayça Bingöl seslendirdi. Ayrıca Okba karakterinde Volkan Severcan ve Saad karakterinde de Kemal Ayyıldız görev aldı..

Dünyanın en güçlü yapım şirketlerinden Barajoun’un 30 Milyon dolar bütçesi ve Walt Disney ve Pixar’dan toparlayarak oluşturduğu 250 kişilik Hollywood’un dev animasyon ekibi ile 3 yıllık sürede ürettiği yeni yapımı olan ‘‘Özgürlüğün Sesi BİLAL’’ Mayıs ayı sonunda Ramazan ayı ile birlikte gösterime giriyor.

Üretim sürecinde tüm dünyada büyük ses getiren bu muhteşem animasyon filmin senaryosu, 1400 yıl önce yaşamış bir kahramanın gerçek hayat hikayesinden yola çıkarak yazıldı. Hollywood Senaryo ekibinin yaklaşık 2 yıllık ön hazırlık çalışması sonucu kaleme aldığı ‘Bilal’; İslam Aleminde Ezan’ı ilk okuyan Müslüman olarak bilinen Bilal-i Habeş’in çocukluğu ile başlayan ve ömür boyu sürecek olan özgürlük ve inanç mücadelesinin muhteşem bir hikaye ve teknik ile beyazperdeye aktarılmıştır.

Daha önce referanslarında Batman, Shrek, Harry Potter gibi başarılı animasyon filmlerine imza atmış bir ekibin bir araya gelerek ürettiği BİLAL filmi, üstlendiği misyon dışında senaryosu, efektleri ve müziği ile de izleyenleri büyüleyecek kalitede..

‘BİLAL’ filmi, 1400 yıl öncesinden günümüze verdiği mesajlarla, yeryüzünde yaşayan tüm insanlığa; inanç, eşitlik ve özgürlüğün önemini bir kez daha anımsatacak…

Khan Medya tarafından Türkiye’ye getirilen ve Ptt ile Okçular Vakfı tarafından desteklenen film, Mars Dağıtım kanalıyla Türkiye geneli yaklaşık 500 sinemada birden MAYIS 2017’de gösterime girecektir.

110 dakikalık süreli bir misyon filmi olan ‘’Özgürlüğün Sesi BİLAL’’ filminde 12 ana ve 80+ yan karakter bulunuyor.

Akıcı bir senaryo ve başarılı bir kurguya sahip olan film; gerçek insan modellemelerindeki başarısı yanısıra, animasyon tarihinde, dünyada ilk kez kesintisiz 12 dakikalık savaş sahnesi ile de dünyada büyük yankı uyandıracak..

‘‘Bilal’’ karakterini “Diriliş” Ertuğrul dizisi ile Türk izleyicininin gönlünde taht kurmuş olan usta oyuncu Engin Altan Düzyatan’ın seslendirdiği filmde ayrıca Hz. Hamza karakterini Tamer Karadağlı, Ümeyye karakterini Hakan Vanlı, Hz. Ebu Bekir karakterini Ayhan Kahya, Bilal’in Annnesi Hamama’yı Ayça Bingöl seslendirdi. Ayrıca Okba karakterinde Volkan Severcan ve Saad karakterinde de Kemal Ayyıldız görev aldı..