BÜYÜK VEFASIZLIK

Erkan Ozerman 15.2.2024Yıllardır Best Model yarışmasını düzenleyen ünlü prodüktör Erkan Özerman, 13 Şubat'ta kanser tedavisi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Bugün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda cenaze namazı kılınan ve defnedilmek üzere İzmit'e götürülen Özerman'ın cenazesine, kardeşleri ve sanat dünyasının ünlü isimleri katıldı.

Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu Nesrin Sipahi, TRT2 de Hülya Koçyiğit'in programına konuk oldu

Erkan Ozerman Kivanc Tatlitug Photo Olcay Unal SertErkan Özerman'ın düzenlediği yarışmalarla şöhreti kazandırdığı Kenan İmirzalıoğlu, Kıvanç Tatlıtuğ, Burak Özçivit, Berk Oktay, Tolgahan Sayışman, Çağatay Ulusoy, Deniz Akkaya, Çağla Şikel, Azra Akın, Hande Subaşı gibi isimlerin İstanbul da ki törene katılmaması dikkat çekti.

Ece Sukan-2

Erkan Özarman’ın cenazesine Ece Gürsel, Ece Sükan, Engin Koç, Ege, Güngör Bayrak, İzzet Öz, Uğurkan Erez, Canan Yaka, Erol Albayrak ve Özgür Aras gibi ünlü isimler katıldı.

Erkan Ozerman BestBest Model of Turkey Kurucu Başkanı, prodüktör, organizatör, gazeteci-yazar ve sanatçı menajeri Erkan Özerman, 2022 yılında pankreas kanserinin karaciğerine metastaz yapması nedeniyle tekrar tedavi görmeye başlamıştı.

Erkan Ozerman PortreeÖzerman, bir yıl önce yaptığı açıklamada, "Hayatımın sonunu yaşıyorum. Doktor 'MR çekelim' deyince, ben de çekelim dedim. Kanser olduğum ortaya çıktı. Kanser metastaz yapmış, karaciğere geçmiş. Yaşımdan ötürü doktorlar ameliyat yapmıyor. Çok iyi bir onkolog beni elinden geldiğince götürüyor" demişti.

Erkan Özerman Best Model Of Turkey

HAYATINI KAYBETTİ

Ünlü isim, 13 Şubat'ta tedavi gördüğü hastanede, 86 yaşındayken yaşama veda etti.

Erkan Ozerman VedaİZMİT'DE TOPRAĞA VERİLDİ

Özarman’ın cenazesi, bugün Zincirlikuyu Mezarlığı'nda bulunan camide kılındı. Menajerin cenazesi, erkek kardeşi Mehmet Volkan Özarman ile kız kardeşi Nurkan Tekelioğlu ve çok az sayıdaki katılım ile namazın ardından İzmit’e uğurlandı. Özerman, İkindi namazını müteakip kılınan cenaze namazının ardından İzmit Uzuntarla Mezarlığı'nda ki Aile Kabristanında anne ve babasının yanında toprağa verildi.

ERKAN ÖZERMAN KİMDİR?

Erkan Ozarman 2EĞLENCE DÜNYASININ MİMARIYDI

Erkan Özerman 1938 yılında İstanbul'da doğdu. Galatasaray Lisesi ve Université Paris VIII Sosyoloji Fakültesi, Paris Siyasal Okulu'nda eğitim gördü. Çeşitli gazetelerde sinema ve tiyatro eleştirmenliği, magazin yazarlığı yaptı. Ayrıca Ankara Radyosu'nda eğlence programları direktörlüğü görevlerinde bulundu. Türkiye'de eğlence sektöründe önemli gece kulübü ve diskoteklerin kurucusu oldu.

1976 yılında 1. Uluslararası İstanbul Pop Müzik Festivali Başkanı, 1979 Fransız - Türk Dostluk Derneği Başkanı, 1989 Best Model of Turkey ile Best Model of the World Kurucu Başkanı ve 2001 Sportif Salon Dansları Derneği Kurucu Başkanı olarak görev yaptı. 2017 yılında Best Model’i 22 yaşındaki yeğeni Almila Özerman’a devretti.

Editör: Olcay Ünal Sert