Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı Yahudi şarkıcı Linet Menashe, ölen İsraillilerin fotoğraflarını yayınlayıp ''Hamas katildir'' sözlerini alıntıladı. Linet'in paylaşımına tepki gösteren çok sayıda kişi ülkeden gitmesini istedi.

Ünlü şarkıcı Linet, 7 Ekim’de Hamas’ın İsrail’e saldırılarının ardından Instagram hesabındaki profilini karartmıştı.

Dün Instagram hesabından "Hamas Filistinlilerin kuzeyden geçmesine izin vermiyor", "Hamas katildir" paylaşımlarını alıntılayan Linet’e çok sayıda takipçisi tarafından yorum yağdı.

Çok sayıda kişi paylaşımın altına Linet'in ülkeden gitmesi gerektiğini söyleyerek tepki gösterdi.

Ünlü yapımcı Erol Köse ise "Linet kardeşim bülbül sesli arkadaşım paylaşım yaparken ülkemizin hassasiyetlerine optimum dikkat etmeni tavsiye ederim, ülkece kınayıp lanetlediğimi İsrail yönetimidir halkları değil, Hamas terör örgütüdür, ancak masum Filistin halkını hastanede bile katleden İsrail yönetimini ( halkını değil) kınamanı umuyoruz bu ülkede servet edindiysen, bak binlerce linç mesajı geliyor senin adına, bence bu topa hiç girme dostum..” ifadelerini kullandı.

(Ekran görüntüsü, soyal medyadan.)

Sosyal medyadan bazı takipçiler Linet'ten ülkeyi terk etmesini istediler.

Acun Ilıcalı'dan M.Ali Erbil'e yanıt: Çarkıfelek'i ona sundurmadık diye sinirlenmiş Acun Ilıcalı'dan M.Ali Erbil'e yanıt: Çarkıfelek'i ona sundurmadık diye sinirlenmiş

'Hamas katildir’ diyen ünlü şarkıcı Linet'e tepki yağdı: Türkiye’yi terk et!

Linet'e tepkilerin çığ gibi büyümesi üzerine ünlü şarkıcı sosyal medya hesabından yeni bir açıklama yaptı.

Instagram hesabından "Hamas katildir" paylaşımı yapan ve İsrail'in Gazze'deki hastane katliamından bahsetmediği için tepki gören Türk kökenli Yahudi şarkıcı Linet, açıklama yaptı: 

“Bu kadar acı yaşanırken kendimi ifade etmek zorunda kalmak bile acının başka bir şekli diye düşünüyorum. Ama bunu yapmak zorundayım" diye söze başladı ve şunları söyledi:

"Ben 500 sene önce daha Osmanlı imparatorluğu zamanında Türkiye’ye gelmiş olan atalarımdan beri bu topraklarda yaşayan Yahudi bir ailenin ferdiyim.”

"VAHŞETİ İLİKLERİME KADAR YAŞADIM"
“30 senedir sanatını bu topraklarda icra eden, ekmeğini bu topraklardan kazanan, bu ülkede vergisini ödeyen bir Türk vatandaşıyım. Bizler bu topraklarda Müslümanı, Hristiyanı, Yahudisi her zaman dostça, kardeşçe yaşadık, komşuluk yaptık. Bundan sonra da bu şekilde yaşamaya devam edeceğiz. Günlerdir devam eden bu vahşeti ben de hepiniz gibi iliklerime kadar yaşadım ve yaşıyorum.”

"AİLE BİREYLERİM SAVAŞIN ORTASINDA"
“Yapılan bu zulmün, akan bu kanın her iki taraf içinde bir an önce son bulması tek temennimdir. Benim de aile bireylerim, küçük yeğenlerim, dostlarım şu an savaşın ortasında. Savaşın kazananı olmaz. Akan kanın dini, dili, ırkı olmaz!”

"YORUMLARINIZI YAPARKEN VİCDANLI OLMAYA DAVET EDİYORUM"
“Beni de böyle bir konuyla taraf gösterip yargılayıp hedefe koymanın vicdanı olmaz. Yorumlarınızı yaparken sizleri vicdanlı ve sağduyulu olmaya davet ediyorum. Dileğim bir an önce akan kanın durması ve bu savaşın son bulmasıdır. Tüm ölenlere Allah’tan rahmet diliyorum.”

Editör: Olcay Ünal Sert