Fox’ta yayınlanan Özgü Namal ve Özcan Deniz’in başrolünde yer aldığı Kızıl Goncalar dizisine yönelik engellemeler devam ediyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı milyonlarca lira harcanarak yeniden dekore edilen iki mekanındaki çekim izinleri bütün ödemeleri yapıldığı halde iptal edildi. Ardından dizinin Okmeydanı Darülaceze’deki çekim izinleri, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan gelen talimatla iptal edildi.

‘BU ENGELLEMELER 10 MİLYONLUK ZARARA UĞRATACAK AMA SAĞLIK OLSUN’
Kızıl Goncalar’ın yapımcısı Faruk Turgut, 12punto’dan Arif Hür’e konuştu. Turgut, “Bu mekanların ücretlerini ödedik, kontratlar yaptık ama sorunlar yaşıyoruz. Aslına bakarsanız bu bana ders oldu. Bir daha devletle bağlantılı hiçbir yere girmeyeceğim. Bize savaş açtılar ama sonuna kadar mücadele edeceğiz. Bu engellemeler beri 10 milyon TL’lik zarara uğratacak ama sağlık olsun. Aslanlar gibi yeni mekanlar bulacağız” açıklamasında bulundu.

‘EĞER KORKAK OLSAYDIM İNSANLARI UYUTAN DİZİLER ÇEKERDİM’
Diziye yönelik engellemelerin kendisini olumsuz etkilemediğini söyleyen Turgut, “Bu durum beni motive ediyor. Olacakları hesaplayarak yola çıktım. Yılmayacağız ve mücadeleye devam edeceğiz. Zaten korkuyla veya tehditle yılacak bir adam değilim. Eğer korkak olsaydım bu işleri yapmazdım. İnsanları uyutan diziler çeker, suya sabuna dokunmadan bu mesleği yapabilirdim. Ama karakterime yakışmazdı” dedi.

Özgü Namal ve Özcan Deniz'in başrolü paylaştığı dizi film Fox'un en çok ilgi gören dizilerinin başına yerleşti. Mekân çekim izinlerinin iptal edilmesinin ardından yapımcı Faruk Turgut yeni mekân arayışına girdi.

İnci Taneleri'nin 2. bölümünde Kubilay Aka sürprizi! İnci Taneleri'nin 2. bölümünde Kubilay Aka sürprizi!

Faruk Turgut, Darülaceze'ye ayda 200 Bin TL ödeyerek çekim yaptıklarını belirten anlaşmayı sosyal medya hesabından yayınladı.

Editör: Haber Merkezi