34 Yıl önce aramızdan ayrılan Fecri Ebcioğlu’nun unutulmaz eserlerinin, birbirinden değerli ses sanatçılarının seslendirdiği “100 Yıllık Şarkılar” albümü, 9 Haziran Cuma günü tüm dijital platformlarda Moko Yapım etiketi ile yayınlanacak. 12 Eserden oluşan “ 100 Yıllık Şarkılar” albümü, plak olarak da önümüzde ki günlerde raflarda yer alacak.

Türkiye’de, Yeni Bir Janr… Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziği

Fecri Ebcioğlu, Türkçe Sözlü Hafif Batı Müziğinin öncüsüdür. Besteci, söz yazarı, şarkıcı, aranjör ve ilk Türk Pop Müziği söz yazarıdır. Avrupa'da popüler birçok yabancı şarkıya, 1961 yılında Türkçe sözler yazarak, Türk Pop Müziğini başlatmıştır. Gazete yazıları, İstanbul Radyosu, Tv programları, Dj’lik ve tabii ki sporcu kimliğiyle kalecilik… Saymakla bitmeyen donanımı ile 200’e yakın muhteşem eserlerin sahibidir… Dario Moreno, Adamo, Juanito gibi birçok dünyaca ünlü yorumcunun şarkılarına, Türkçe sözler yazarak Ajda Pekkan, Ayten Alpman, Semiramis Pekkan, Tanju Okan, Nesrin Sipahi, Nilüfer gibi değerli isimler seslendirmiştir. Şarkıları, dillere pelesenk olmuştur. Bugün müzik sektöründe Türk Pop Müziği ile yaptığımız işler, onun açtığı çok kıymetli kapıdan geçebildiğimiz içindir.

”100 Yıllık Şarkılar”, 9 Haziran’da Tüm Dijital Platformlarda, Moko Yapım Etiketi ile Yayında!

Birbirinden değerli 12 Eserden oluşan “100 Yıllık Şarkılar” albümünde yer alan çok kıymetli ses sanatçılarımıza, çok değerli müzisyenler eşlik etti. Moko Yapım etiketi ile 9 Haziran’da yayınlanacak olan albümün mastering lerini Selim Sayarı, dağıtımını da DMC üstlendi.

100 Yıllık Şarkılar

1- Candan Erçetin - Kalbin Yok mu?

2- Sertab Erener - Boş Sokak

3- Ufuk Beydemir - Sarhoş( Her Akşam Votka, Rakı ve Şarap)

4- Kalben - Her Yerde Kar Var

5- Deniz Çakır - Boşvermişim Dünyaya

6- Tuğkan - Atlı Karınca (Dünya Dönüyor)

7- Elif Kaya- Mesut Ol Sen

8- Ege- Deniz ve Mehtap

Serdar Ortaç 11. kez Kuruçeşme Açıkhava da konser verdi Serdar Ortaç 11. kez Kuruçeşme Açıkhava da konser verdi

10- Yağız Çınar - Param Olsaydı

11- Gökçe Kasacı - Hayalimdeki Resim

12- Lokomotif Band - Yaşa Fenerbahçe