Muhabirlerin Mezar yeriniz belli mi? Önceden planladınız mı?” sorusu üzerine Ersoy, "Sayın İçişleri Bakanı'ndan istirham ettim. Evet, mezar yerim belli.” dedi ancak detay vermedi.

Bu konuşma gündem olunca Bülent Ersoy’ un yakın dostu ve patronu Fevzi Siverek, Al Sana Haber’ e bağlanarak konu hakkında kimsenin bilmediği detayları canlı yayında açıkladı. Fevzi Siverek öyle şeyler anlattı ki bu detaylar magazin gündemine bomba gibi düşecek.

Yayına bağlanan Fevzi Siverek “Normalde yaşayan bir insana mezar yeri almak hem dinimiz gereği hem de yaşayan bir insanın alınan yere gömüleceğini düşünmek çok şık bir durum değil. Ama malumunuz Türkiye’ de bir gelenek vardır. 4-5 kişilik bir aile kabristanı alınıp yapılır. Malumunuz Bülent Ersoy’ un babasının defin işlemi sırasında mezar başında bir konu oldu. Bülent Hanım çok kıymetli İç İşleri Bakanımız Süleyman Soylu’ ya bir rica da bulunup, kendileri de teveccüh buyurmuş ve gereğini yapacağını söylemişler. Kendilerine hem kendi adıma hem de Bülent Hanım adına sizin aracılığınızla teşekkürlerimi iletiyorum.
Bülent Hanım’ a Zincirlikuyu’dan bir mezar yeri ayarlamışım. Ama hayranları ulaşmasın diye biraz derin yapacağız. Derin yapacağımız için Bülent Hanım’ ın mezarını asansörlü yapacağız. Asansörle aşağı indireceğiz. Asansörde şifreli olacak. Bir de mezarını sade yapacağız. Biliyorsunuz dinimiz de çok şatafata müsaade etmez. Allah geçinden versin tabi kimin ne zaman öleceği belli olmaz. Eğer benden önce Hakk’ ın rahmetine kavuşursa böyle bir projemiz var. Bülent Ersoy’ u gömmek istemem tabi benim 27 senelik hem dostum hem ailem. Bizden önce vefat ederse 3 kişilik mezar yeri hazır.” deyince Gökay Kalaycıoğlu “Fevzi Ağabey sen bayağı hazırlamışsın Bülent Hanım için her şeyi” dedi.

Siverek “Bir bütçe ayırdık evet. Benim bu söylediğim mezarın bitmesi, sistemi vs. yaklaşık 1,5 Milyon TL tutar” dedi.

Seyhan Soylu ise Fevzi Siverek’ in açıklamalarının ardından Bülent Ersoy’ un mezarı ile ilgili olarak “Türkiye’de ilk defa yapılacak olan hem sade hem de korunaklı olan bir mezara sahip olacak. Bülent Hanım’ ın bir rahatsızlığı var. Sevenlerinle paylaşmak istemiyor. Bülent Hanım’ ın ağır bir sağlık sorunu olduğunu ve bu nedenden dolayı da tedbiri elden bırakmayıp en sevdiği sevgili Fevzi Siverek’ten özel ricada bulunmuş. Zaman zaman tekerlekli sandalyeye oturmasının sebebi rahmetli Zeki Müren gibi Fil Hastalığı’ na yakalanmış olmasıdır. Başka bir sağlık sorunu daha var. Onu da Bülent Hanım’ ın ağzından duymanızı isterim. Allah ona şifa versin” diyerek açıklamada bulundu.

Editör: TE Bilisim