Türkiye’nin en genç dijital içerik platformu GAİN’in, 1’inci yaşını doldurmasına az bir zaman kala gerçekleştirdiği davet, yeni sezonda izleyicileri bekleyen rengarenk dünyanın adeta bir ön izlemesiydi. Görkemli davet, sinemadan medyaya, iş dünyasından sanata, pandemi döneminin ardından tüm sektörü ilk defa buluşturdu.

Konuklar arasında Ahsen Eroğlu, Aslıhan Malbora, Aydan Şener, Bahar Şahin, Belçim Bilgin, Bensu Soral, Berrak Tüzünataç, Burak Kut ve Cansen Yeni, Burcu Kara, Caner Özyurtlu, Ece Sükan, Emre Karayel, Esra Ruşan, Gamze Saraçoğlu, İlker Ayrık, İlker-Aslı Kızmaz, Meriç Aral, Yetkin Dikinciler ve Aslı Orcan gibi önemli isimler yer aldı. İlyas Salman, İzzet Öz, Kenan Doğulu ve Beren Saat, Mehmet Turgut, Murat Cemcir, Müge Boz ve Caner Erdeniz, Şevket Çoruh, Yılmaz Vural ve Zerrin Tekindor davetin diğer katılımcıları arasındaydı.

GAIN Kurucusu Gözde Akpınar

Mehmet Barlas hayatını kaybetti Mehmet Barlas hayatını kaybetti

“Umarım medyada değişime ön ayak oluruz”

GAİN Kurucusu Gözde Akpınar davette kısaca söz alarak, sektörün uzun bir süre sonra ilk kez GAİN ev sahipliğinde bir araya geldiğinin altını çizdi. Akpınar, “Bu 10 aylık bir yolculuk. Hepimizin ortak mücadelesiyle, aile olma yolunda ilerleyerek, bize inanan ve kendi menfaati olmayan insanlarla bu yolda yürümeye başladık. Bizim derdimiz birazcık farklı. Bunu söze döktüğünüzde olmuyor. Biraz zamanla ve yaptıklarımızla bunu anlatacağımızı düşünüyorum. Umarım yeni dönem hepimize çok iyi gelir, çok bereketli gelir, medyada da bir şeylerin değişimine ön ayak oluruz” dedi.

Bahar Şahin

Davetlilerden “Hamlet’e” tam not

Davette ayrıca 19 Ekim’de GAİN’de yayınlanmaya başlayacak yepyeni dizi Hamlet’in galası gerçekleştirildi.  Senaryosunu yazdığı ve yönettiği ulusal ve uluslararası yapımlarla adından söz ettiren Kaan Müjdeci’nin ilk dizisi olma özelliğini taşıyan Hamlet’in ilk bölümünü davetliler nefesini tutarak izledi. Gösterim öncesinde sahneye çıkarak söz alan Müjdeci, Hamlet ekibine ve GAİN ailesine teşekkür etti.

Dizinin yıldız oyuncu kadrosunda yer alan Erdal Beşikçioğlu, Elit İşcan, Hatice Aslan, Ahmet Rıfat Şungar, Murat Kılıç, Çiğdem Selışık Onat, Serdar Orçin, Emrullah Çakay, Ozan Çelik, Kutay Sandıkçı, Çiçek Acar ve Mustafa Alabora da davete katılarak geceyi unutulmaz kıldı.

Kenan Doğulu gecede müzik ziyafeti çekti.

Galanın ardından sahneye çıkan Kenan Doğulu, eğlenceyi adeta zirveye taşıdı. Davetliler dans ve sohbet eşliğinde Doğulu’nun sevilen şarkılarının tadını çıkardı.

Aslı Kızmaz

Ece Sükan

Belçim Bilgin

Ferhat Parlak - Burcu Kara

Aslı - İlker Kızmaz