Canım Annem Meryem Sert, biricik kardeşim Eslem Sabire Sert ve canım yeğenim Ege Şengönül ile 25 yıl önce güzel günlerden bir kare.... (21 Mayıs 1997)

Meryem Sert, oğlu gazeteci Olcay Ünal Sert ile birlikte görülüyor.

Geçen yıl yaz ayını sağlıklı bir şekilde geçirdikten sonra Eylül ayında bir anda 4. evre Kolon Kanseri teşhisi konulan Meryem Sert 68 yaşında hayatını kaybetti. 

Florance Nightingale Hastanesinde 3 ay kemoterapi tedavisi gören Mirem Sert, kemoterapi ile tümör %50 küçülünce 5 Ocak'ta Türkiye Hastanesi'nde başarılı bir ameliyat olmuştu. Ameliyattan bir ay sonra katater'in çıkarılmasının ardından enfeksiyon oluşunca Meryem Sert 16 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra 9 Mart 2022 de çoklu organ yetmezliği sonucu hayatını kaybetti.

Gazeteci Olcay Ünal Sert acı haberi sosyal medya hesabından; "Malesef canım Annem Mirem (Meryem) Sert'i bugün kaybettik. Acım çok büyük. Dua okuyanlardan Allah razı olsun. (9 Mart 2022) " mesajıyla duyurdu.
Meryem Sert aynı gün Silivri Büyük Çavuşlu Köyü'nde Yeni Mahalle Camii'nde İkindi Namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Büyükçavuşlu Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Cenaze töreninde çocukları Olcay Ünal Sert, Sabire Sert, Sevcan Sert, torunları Kardelen Şengönül, Ege Şengönül ve Altuğ Şenkal, ablası Emine Sav Kayaalp, kardeşleri Rukiye Kayaalp Üner, Halil Kayaalp, Ahmet Kayaalp ve sevenleri hazır bulundular.

Ailesine olan düşkünlüğüyle bilinen Meryem Sert, çiçeklere olan sevgisi ve bahçeye olan tutkusuylada biliniyordu. Çok sayıda meyve ağacı ve çam ağacı eken Mirem Sert ayrıca sokak köpekleri ve kedileri de özenle doyuruyordu.

Sevcan Sert - Kardelen Şengönül - Meryem Sert - Olcay Ünal Sert

Medya ve Sanat dünyasının önde gelen isimleri gerek telefonla arayarak gerekse sosyal medyadan mesajlarla taziyede bulundular.

Sanatçılar Ajda Pekkan, Müjde Ar, Ahu Tuğba, Semiha Yankı, Ferhat Göçer, Ayşe Mine, Ersen Dadaşlar, Ateşböceği Ercan, VJ Bülent, Mehmet Yüzüak, Hasan Yıldırım, Emrah Akduman, Volkan Karataş, Onur Akay, Seyhan Soylu ve Gülden Karaböcek telefonla gazeteci Olcay Ünal Sert'i arayarak başsağlığında bulundular.

İş insanı Aslıhan Ören-Mücahit Ören, Serap Tibuk, sanat dünyasından Ajda Pekkan, Müjde Ar, Türkan Şoray, Emel Sayın, Hülya Koçyiğit, Neşe Karaböcek, Sibel Can, Ahu Tuğba, Yıldız Tilbe, Zerrin Özer, Semiha Yankı, Ferhat Göçer, Ayşe Mine, Niran Ünsal, Gönül Yazar, Ali Poyrazoğlu, Mehmet Ali Erbil, Ersen, Nükhet Duru, VJ Bülent, Mehmet Yüzüak, Mine Koşan, Yıldırım Mayruk, Işıl Yücesoy, Selçuk Ural, Ateşböceği Ercan, Lale Belkıs, Asu Maralman, Banu Kırbağ, Nino Varon, Umut Akyürek, Vahe Kılıçarslan, Yıldız Tezcan, Devrim Evin, Emrah Akduman, Teoman Alpsakarya, Hasan Yıldırım, Çiğdem Tunç, Müşerref Akay, Hülya Süer, Ömür Gedik, Yasemin Bozkurt, Hülya Hökenek, Sinem Yıldırım, Serbülent Sultan, Korcan Yiğit, Engin Tom, Özden Özgürdal, Arzu Yanardağ, Onur Akay, Tuğba Özay, Seyhan Soylu, Adnan Koç, Mahperi Mertoğlu, Duygu Keser, Balamir Emren, Bennu Yıldırımlar, Seda Akay, Nur Düzgit, Tuğba Altıntop, Nilay Dorsa,  Gülden Karaböcek gibi çok sayıda ünlü isim ile medya sektörünün tanınmış isimleri başsağlığı dileyerek Olcay Ünal Sert, Sabire Sert ve Sevcan Sert'in acısını paylaştılar. 

Emel Sayın "Ah canım Olcay başın sağolsun. Çok üzüldüm, mekânı cennet olsun Anneciğinin" diyerek üzüntüsünü paylaştı.

Türkan Şoray "Sevgili Olcay, çok üzüldüm acını paylaşırım. Anneciğin nurlar içerisinde yatsın."

Yıldız Tilbe, sosyal medya hesabından "Başın sağolsun, Allah sabır versin, üzülme Olcay kavuşacağız nasıl olsa, bizde buralı değiliz, Allahın rahmeti üzerine olsun, yeri yurdu cennet olsun Annenin, annelerimizin." notuyla duygularını paylaştı.

Zerrin Özer "Ahhhhh canım Olcayım ahhh! Bu acının tesellisi yoktur. Son sözdür. Çok çok üzgünüm. Yüreğimden sabır, dayanma gücü versin Yüce Rabbim diliyorum. Nurlar içinde uyusun. Ahhhh canımmm melek gibiymiş. RABBİM SİZE KUVVET VERSİN. Her zaman dualarımda olacak" mesajını paylaştı.

Telefonla gazeteci Olcay Ünal Sert'i arayarak başsağlığı dileyen Ajda Pekkan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda da Sert'in Annesi Meryem Sert'in fotoğrafının altına "Mekânı Cennet olsun" paylaşımını yaptı.

Hülya Koçyiğit "Sevgili kardeşim Olcay, Allah sana sabır versin. Başın sağolsun. Annene rahmet versin. Acın çok büyük, güçlü olmaya çalış, kolay değil. Acını paylaşıyorum" 

Sibel Can "Çok üzüldüm, mekânı Cennet olsun Annenizin. Sabırlar diliyorum. Allah sabırlar veersin, ebedi acı.."

Neşe Karaböcek "Annenin yeri doldurulamaz. Ama Allah sabrını versin size. Evlat acısı çok acı. Biz hâlâ çekiyoruz. Geçmeyen bir acı. Acımızla yaşamaya çalışıyoruz. Allah hepimize sabır versin. Amin."

Kıbrıs Merit Hotel'in sahiplerinden iş insanı Serap Tibuk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; "Ahhhh yaa çok üzüldüm, cennet mekânı olsun, sabırlar diliyorum. Yattığı yer incitmesin, sabırlar dilerim" açıklamasını yaptı. Serap Tibuk sonradan yaptığı başka bir paylaşımda; "Ne mutlu size, Anneniz ölümsüz olmuş, geride bu kadar hayat bırakan ölmez" açıklamasını yaptı. 

VJ Bülent "Anneciğin...Allah rahmet eylesin. Emekçi dostum" notuyla gazeteci Olcay Ünal Sert'in Annesi Meryem Sert'in fotoğrafını paylaşarak taziyede bulundu.

Telefonla da arayan VJ Bülent Çarıkçı, sonradan yaptığı paylaşımda; "Değerli dostum ALLAH sana dayanma gücü versin, çok zordur çok. Anacığının üstüne nurlar yağsın. Amin." notunu düştü.

Niran Ünsal sosyal medyadan; "Rabbim rahmeti ve merhametiyle muamele etsin İnşâALLAH. Mekanı cennet bahçesi olsun kardeşim. Anne acısı ve yokluğu çok zordur. Yaşayan bilir. Allah size, dostlarına ve sevenlerine sabır versin" açıklamasını yaptı.

Tiyatronun duayen sanatçısı Ali Poyrazoğlu; sosyal medya hesabından; "Çok üzüldüm... Allah rahmet eylesin" mesajını paylaşırken. Olcay Ünal Sert, "Amin. Allah razı olsun Ali Bey. Dünya iyisi biriydi Annem. Öksüz bıraktı beni" açıklamasını paylaştı.

Mehmet Ali Erbil "Başın sağolsun kardeşim"

Mine Koşan; "Başınız sağolsun. Allah sabır versin. Cennet mekânı olsun. Amin, ecmain... Biz bu acıyı yaşadık. Çok iyi bilirim, nurlarda uyusun Anneceğin. Cennet mekânı olsun, sabır diliyorum" açıklamasını yaptı.

Umut Akyürek "Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun."

Ersen Dadaşlar, "Mekânı Cennet olsun Anamızın Olcayum, nurlar içinde yatsın. Rabbim sizlere uzun ömürlü sağlıklı, huzurlu mutluluklar nasip etsin canım kardeşim. Aşklaaaa. Ersen Cannn" açıklaması yaptı. Ersen Dinleten sonradan yaptığı bir diğer paylaşımda; "Rabbim mekânını cennet kılsın Olcayım. Ruhuna tüm secdelerim, dualarım, aşkla canım kardeşim. Ersen Cann." notunu paylaştı.

Vahe Kılıçarslan "Başın sağolsun kardeşim... Mekânı cennet olsun inşallah."

Yıldız Tezcan "Allah rahmet eylesin, sabır dilerim."

Banu Kırbağ "Mekânı cennet, melekler yoldaşı olsun"

Asu Maralman "Çok çok üzüldüm. Birkaç sene evvel de Anneanneni kaybetmiştin. Allah sabırlar versin." 

Işıl Yücesoy "Canım Olcaycığım. Başın sağ olsun yavrum. Derin acını paylaşıyorum"

Selçuk Ural, "Allah rahmet eylesin, başınız sağolsun kardeşim. Mekânları cennet olsun tüm annelerimizin" açıklamasını yaptı.

Hülya Süer; "Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Sizlere başsağlığı ve sabırlar diliyorum."

Duayen müzisyen Nino Varon, sosyal medya hesabından taziyede bulundu.

Gül Erda "Nurlarda uyusun. Mekânı cennet olsun."

Tuğba Özay "Çok üzüldüm acını paylaşıyor çok sabır diliyorum. Mekânı cennet olsun."

Özden Özgürdal "Canım Olcay hiç unutulmuyor bilirim. Sabırdan öte bişey yok. Yattığı yer incitmesin. Huzurla uyusun."

Devrim Evin; "Başın sağolsun, sabır ve dayanma gücü diliyorum" 

Balamir Emren "Olcay Abim başın sağolsun. Sabırlar diliyorum." 

Duygu Keser; "Başın sağ olsun Olcaycım, mekânı cennet olsun. Sana ve ailene sabır diliyorum. Allah rahmet eylesin." 

Çiğdem Tunç; "Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun. Sabır diliyorum tüm kalbimle"

Tiyatro sanatçısı Mahperi Mertoğlu; "Anne çok büyük bir kayıp, sanki bir bölümünüz zorla kapatılıyor. Ama avuntumuz şu, onlar sonsuzluğa geçtiler. Buluşana kadar sabır" mesajını paylaştı.

Ferdi Ramazan Kavak "Mekânı Cennet olsun Anne'nin"

Duayen modacı Yıldırım Mayruk sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla "Başınız sağolsun. Rahmeti bol, mekânı Cennet olsun. Sabır ve sizlere uzun ömürler dilerim" açıklamasını yaptı.

Arzu Yanardağ; "Başınız sağolsun, Allah sabır versin inşallah. Kıymetli Anneciğiniz yattığı yerde huzur bulsun." 

Adnan Koç "Başın sağolsun... Allah rahmet eylesin. Mekânı cennet olsun."

Serbülent Sultan "Başınız sağolsun, mekânı cennet olsun. Ayşe Annemize, Fatma Annemize komşu olsun. Tüm vefat eden Annelerin ruhları nurlarla dolsun."

Duayen komedyen Ercan Bostancıoğlu, nam-ı diğer Ateşböceği Ercan, telefon açarak gazeteci Olcay Ünal Sert'e taziyede bulunurken sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda "Mekânı Cennet olsun. Sabırlar diliyorum" açıklamasını yaptı.

Miami'den telefonla 3 kez arayarak gazeteci Olcay Ünal Sert'i teselli eden Ahu Tuğba; sosyal medya hesabından da "Nurlar içinde yatsın, mekânı cennet olsun inşallah. Allah sana ve ailene sabırlar ihsan eylesin." açıklamasını yaptı.

Sanatçı Müjde Ar yurt dışında bulunduğu Strasbourg'dan Olcay Ünal Sert'i arayarak acısını paylaştı.

Duayen gazeteci Burhan Akdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla; 

"GAZETECİ KARDEŞİM OLCAY ÜNAL SERT ANNESİ MERYEM SERT'İ KAYBETTİ... BİR SÜRE ÖNCE AMELİYAT OLAN ANNESİ İLE BİLGİYİ SOSYAL MEDYA HESABINDA BU ŞEKİLDE VERMİŞTİ.. OLCAY'CIM MERYEM ANNEMİZE ALLAHTAN RAHMET SANADA SABIR DİLİYORUM...

MEKANI CENNET OLSUN.." açıklamasını yaptı.

Meryem Sert için vefatının 7'sinde (15 mart 2022) okutulan mevlide yakın arkadaşları ve akrabaları ile çocukları ve torunları katılarak üzerine düşen görevi yaparak bol bol dua ettiler.

Meryem Sert, Annesi Sadife Kayaalp ile.

Meryem Sert kimdir?

10 Ekim 1953'te Silivri Büyükçavuşlu da doğan Meryem Sert, 3 çocuk Annesiydi. 1984 yılında eşi Salim Sert vefat edince İkitelli Köyü'nden Zeytinburnu'na yerleşti. Kendisini çocukları Olcay Ünal Sert, Sabire Sert ve Sevcan Sert'e adadı. Zeytinburnu'nda İleri Mensucat ve ANPA da, Bakırköy'de Narin Mensucat'ta çalışarak emekli oldu. Emekliliğinin ardından yazları ve özellikle Pandemi de Silivri de Büyükçavuşlu Köyü'nde yaşamını sürdürdü. Meryem Sert, 9 Mart 2022'de İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Aynı gün Silivri Asri Mezarlığı'nda toprağa verildi. Merhume'ye Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar dileriz. Mekânı Cennet olsun.

Meryem Sert, 80'li yıllarda fabrikada çalışırken.

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni gazeteci Olcay Ünal Sert, Annesi Meryem Sert ile birlikte Türkiye Gazetesi Hastanesi'nde görülüyorlar.

Meryem Sert (ortada) Annesi Sadife Kayaalp (solda) ve Ablası Emine Sav Kayaalp ile birlikte kutsal topraklarda görülüyor.

Meryem Sert - Sadife Kayaalp - Emine Kayaalp Sav

Meryem Sert - Emine Kayaalp Sav, Sadife Kayaalp kutsal topraklarda.

Olcay Ünal Sert, Annesi Meryem Sert'i Atatürk Havalimanı'ndan Umre'ye uğurlarken.

Meryem Sert

(10.10.1953 - 9.3.2022)

El Fatiha

Editör: TE Bilisim