NTV Meteoroloji Yüksek Mühendisi ve Müzisyen Gökhan Abur, 80 yaşında hayatını kaybetti.

Abur'un, yaklaşık 2 yıldır kanser tedavisi gördüğü öğrenildi. 

Gökhan Abur kimdir?

Acun Ilıcalı, "Ayda ne kadar kazanıyorsun?" sorusuna yanıt verdi Acun Ilıcalı, "Ayda ne kadar kazanıyorsun?" sorusuna yanıt verdi

Gökhan Abur, 1943 yılında Afyon‘da doğdu. Memur bir ailenin çocuğu olarak Afyon’da dünyaya gelen Abur’un babası İzmir‘li, annesi ise İstanbul‘ludur. Subay olan babasının işi nedeniyle Türkiye’nin birçok yerinde bulunmuş. İlkokula Ankara‘da başlamış, Elazığ‘da devam etmiş. Babasının görevinden istifa ettiği dönemde ise İstanbul’a gelmiş ve ilkokulu burada bitirmiş. Ortaokula başladığı dönemde ise babasının memuriyet hayatına geri dönmesiyle birlikte Karabük‘e gitmiş. Ortaokul ve liseyi burada tamamlamıştır.

Lise çağlarında Karabük’teyken orkestra kurup müzikal yaşantısını başlattı. İstanbul Teknik Üniversitesi Meteoroloji yüksek mühendisliğini kazanarak İstanbul’a gitti. İstanbul’da kurdukları bu orkestrayı devam ettirdi. Gökhan Abur son olarak NTV de Hava Durumu programını sunuyordu. Müzik anlamında da Kargalar Kafeste Grubu ile birlikte NTV de konser vermişti.

Editör: Olcay Ünal Sert