Türk Sanat Müziği'nin 'Taş Bebek' lakaplı sanatçısı şu sıralar sağlık sorunlarıyla boğuşuyor. 

Gönül Yazar, Olcay Ünal Sert

TÜRKİYE'NİN GÖNÜL'Ü YAPAYALNIZ

Magazinsortie.com Yayın Yönetmeni, Gazeteci Olcay Ünal Sert'e konuşan Gönül Yazar; "Önceki gece birden ağrı tuttu. Yanımda çalışanım da Kayseriye cenazeye gitti. Yapayalnızım, sevimsiz bir ağrı tuttu. Ne yapacağımı şaşırdım. Kendi kendime 'yarına çıkarsam iyiyim' dedim... Herkeste uyuyor gece tabi.. Sonrasında eski vokalistim beni hastaneye götürür diye düşündüm...  Türkiyenin Gönülü yapayalnız... Kızım çok mirasa kondu babası Erol Simavi’den... Allaha şükür benim birikimim var gazino zamanından, ona muhtaç değilim. Ortaköy de oturduğum ev çok pahallanmış, LÖSEV'e bağış yapacağım orasını. Tabi o ev ben yaşarken benim benden sonrası için o küçük lösemili çocuklar için bağışlayacağım. Hepimiz bu dünyaya çivi çakmaya gelmedik. Hâk vâki olunca bizlerde gideceğiz, o zaman onlara kalacak." dedi. 

Gönül Yazar X24
HERKES MEMNUN Kİ DÖNEN YOK SEFERİNDEN!

Hapimizin aklımız başındayken gideceğini bildiğini, yalnız nereye gittiğini bilmediğini söyleyen Gönül Yazar, telefonda birden bire Olcay Ünal Sert'e, 'Sessiz Gemi' şarkısını söylemeye başlıyor...  "Birçok giden memnun ki yerinden, çok seneler geçti, çok seneler geçti, dönen yok seferinden..." 

Laf aramızda harika söylüyor, sesinden birşey kaybetmemiş efsane...

Hümeyra ile özdeşleşen 'Sessiz Gemi'nin çok güzel bir şarkı olduğunu belirten Gönül Yazar, sahnelere çıkması için teklif aldığını da belirtiyor...

Gönül Yazar 11"6 KİLO VERDİM, BİR DERİ BİR KEMİKİM, ÇOK ZAYIFLADIM"
Karnının sol tarafında ağrı ve ayağında şişlik oluştuğunu belirten Gönül Yazar Topkapı da ki Koç Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyor. Hastane tetkiklerinin ardından bacağına pıhtı attığını öğrendiğini söyleyen Gönül Yazar; "20 gün önce yine hastanedeydim. Sol bacağım malesef 3 bacak gibi şişti. Bacağımda pıhtı varmış. Öncesinde her gün 2 tane kan sulandırıcı iğneler yapılıyordu. Hergün de 9 tane ilaç içiyordum. Ben 6 kilo verdim, bir deri bir kemikim. Çok zayıfladım, yemek yemedim. Evde de yemedim, hastanede de yemedim. Serum verdiler. Kiminin kalbine vurdu bu pıhtı, kiminin beynine, benim bacağıma Allahtan. O şişerek sert olan sol bocağım şimdi burada yumuşadı, diğer ayağım gibi oldu. Şu an çok şükür iki bacağımda iyi. Ben çok merhametli, iyi kalpli bir kadınım.  3 sene pandemide bizi eve tıktılar, sonrasında da yürümediğim için bu sorunlar oluştu, o Alman aşısından da oldum. Sonrasında ne mutfağa gittim, ne de salona. Oysa günde 6 kere salona gidip gelsem o bile yeterliymiş benim için." dedi. 

Gönül Yazar 20 Mart Çarşamba 2024

Gönül Yazar Aciklama

Sosyal medyadan bana (Olcay Ünal Sert'e) ulaşan Gönül Yazar, sağlık durumunun iyi olmadığını yardımcısının da Kayseri'ye cenazeye gittiğini açıkladı. Evde tek başına yapa yalnız olduğunu olduğunu yazan sanatçıyı ertesi gün telefonla aradığımda 1 hafta öncesinde olduğu gibi Koç Üniversitesi Hastanesi'nde olduğunu söyledi. 'Topkapı da ki mı?' dedim 'evet' yanıtını verdi. Ayağına pıhtı attığını belirterek iğneler sonrası sağlığının normale döndüğünü söyledi.

Gönül Yazar Facebook 23.3.2024

Sosyal medyadan gazeteci Olcay Ünal Sert'e ulaşarak sağlık durumunu yazan ve telefonda detaylarıyla anlatan sanatçı Gönül Yazar, haberin yayınlanmasının ardından Facebook'tan olayın 4-5 ay önce olduğunu belirten bir açıklama yaptı. Şu an evinde olan 88 yaşında ki sanatçıya acil şifalar dileriz. 

Gönül Yazar'ın yeni açıklaması şöyle:

Felç geçiren Kadir İnanır operasyon sonrası entübe edildi Felç geçiren Kadir İnanır operasyon sonrası entübe edildi

"4-5 AY ÖNCE YAŞANDI"

Gönül Yazar; "Bu olay 4-5 ay önce yaşandı. Evimdeyim, iyiyim. Pıhtı çoktan dağıldı. Çok iyiyim merak etmeyin lütfen. Arkadaşa anlattım o yeni sanmış. Kabahati yok. Doktorlar 6 ay sonra gel görelim dedi." ifadelerini kullandı.

Gönül Yazar

Gonul Yazar Fatma Girik

Gönül Yazar, Ayhan Işık, Fatma Girik

Gönül Yazar Pandemi̇de

Gönül Yazar, herkesin 3 yıl boyunca eve tıkıldığı pandemide.

Gönül Yazar 14 Yaşında

Gönül Yazar, henüz 14 yaşında.

Gonul Yazar 60 Lar

Gönül Yazar, 60'lı yıllarda.

Gönül Yazar Sahneden Taş Bebek

Gönül Yazar, gazino günlerinde.

Gönül Yazar Pera Müzikalinde

Gönül Yazar, Müjdat Gezen'in yazıp hazırladığı 'Pera Müzikali'nde görülüyor.

Editör: Olcay Ünal Sert