Hürriyet Kelebek'te yer alan habere göre; bir YouTube programında kendisinden söz edilmesine sinirlenen Harika Avcı, tepkisini şu açıklamayla dile getirdi:

“Görüntüme para ödülü koyan, beni öldü olarak haber yapıp eğlenen zavallılar. Sizler nasıl bir omurgasızsınız? Her lafınız yalan. Daha önce de ‘Ulaştım programa gelecek’ dediniz. Ne zaman bana ulaştınız da ‘Geleceğim’ dedim? Reyting için, takipçi artırmak için gözünüz dönüyor. Ben bir döneme assolistliğimle damga vurmuş, albümleri, filmleri olan hatta programlar sunmuş biriyim. Beni dilinize dolamadan önce birkaç kez düşünün. En büyük servetim sesim ve sevenlerim. Sahneye dönmem de bir kararıma bakar. Aklım başımda çok şükür.”

Harika Avcı ayrıca “kendisine oynanan oyunlar” yüzünden mesleğinden uzak kaldığını açıkladı: “Neden ortalarda olmadığım ve özel hayatım kimseyi alakadar eden bir mevzu değil. Dünden bugüne üzerime oynanan oyunları konuşun, yazın. Bu kadın nasıl oldu da çekti kendini? Arkamdan iş çevirenler, kuyumu kazanlar çok oldu. Yüreğiniz varsa sebep olanları bulun çıkarın.”

Ne olmuştu:

Seyhan Soylu'nun moderatörlüğünü üstlendiği 'Al Sana Haber' programında canlı yayına bağlanan sunucu Saba Tümer'e Harika Avcı'nın öldüğü söylenmiş, Tümer de gözyaşlarına boğulunca bunun bir şaka olduğu söylenmişti. Programın ardından Harika Avcı'nın hayranları sosyal medya da çok sayıda yorum yaparak eşek şakasına isyan etmişti. Avcı'nın reyting için öldürülmesine sanatçı Harika Avcı'dan  sert tepki geldi:

Murat Boz: “Müziğe Annem Sayesinde Başladım” Murat Boz: “Müziğe Annem Sayesinde Başladım”

Harika Avcı'nın resmi Instagram hesabından yapılan açıklamanın tam metni şöyle:

Görüntüme para ödülü koyan, beni öldü olarak haber yapıp eğlenen zavallılar. Sizler nasıl bir omurgasızsınız? Her lafınız yalan. Daha önce de ulaştım da programa gelecek dediniz durdunuz. Ne zaman bana ulaştınız da ben programa geleceğim dedim? Nasıl bir hayal dünyanız var sizlerin? Reyting için takipçi arttırmak için gözünüz dönüyor. İnsanlıktan çıkıyorsunuz. Hasetlik, düşmanlık içlerinize işlemiş. Ben bir döneme assolistliğim ile damga vurmuş, albümleri, filmleri olan hatta programlar sunmuş biriyim. Beni dilinize dolamadan önce birkaç kez düşünün. Benim en büyük servetim sesim ve sevenlerim. Sahneye dönmem de bir kararıma bakar. Aklım başımda çok şükür. Neden ortalarda olmadığım ve özel hayatım kimseyi alakadar eden bir mevzu değil. Laf olsun diye konuşup yazacağınıza, dünden bugüne üzerime oynanan oyunları konuşun yazın. Ben ne ikiyüzlü insanlar gördüm iyi bildiğiniz aslında kötünün ta kendisi. Bu kadın nasıl oldu da çekti kendini? Arkamdan iş çevirenler, kuyumu kazanlar çok oldu. Yüreğiniz varsa sebep olanları bulun çıkarın. Gerçekleri verin.

Editör: TE Bilisim