BluTV ve FX'in yeni projesi ALEF'in yeni tanıtımı yayınlandı!

Gizemli cinayetler sırlarla dolu bir dünyanın kapısını açıyor

BluTV ve FX’in ortak projesi Alef; Kenan İmirzalıoğlu, Ahmet Mümtaz Taylan ve Melisa Sözen'in başrollerini paylaştığı kadrosuyla yayın tarihi için geri sayıma başladı. Türkiye’de mistik polisiye türünün ilk örneği olan Alef’in yönetmenliğini Emin Alper, senaristliğini Emre Kayış, yapımını ise MAY Prodüksiyon üstleniyor. ALEF yakında yayınlanacak ilk bölümünden itibaren izleyenleri gizem ve aksiyonla dolu bir yolculuğa çıkarmaya hazırlanıyor.

Sır dolu cinayetler, gizemli bir katil

Kenan İmirzalıoğlu’nun canlandırdığı Kemal ile Ahmet Mümtaz Taylan’ın canlandırdığı Settar karakterleri hem kişisel hayatları hem de işlerine bakış açılarıyla birbirine tamamen zıt iki dedektiftir. İstanbul’da işlenen esrarengiz cinayetleri çözmek için aldıkları görev onları bir araya getirir. Dedektifler ancak kendi deneyim ve bilgilerini birleştirirlerse vakayı çözebileceklerdir.

Karşılarındaki seri katilin cinayet motivasyonlarını çözmeye çalışırken kendilerini hiç bilmedikleri bir dünyanın eşiğinde bulurlar. Bu zorlu yolculukta açılacak kapılar hem Kemal’in hem Settar’ın kendi iç dünyalarında saklı kalan acılarını da açığa çıkaracaktır.

İşaretin anlamı ne?

Kemal ve Settar her cinayet vakasında aynı işaretle karşılaşır. Katil, adeta kendisiyle birlikte bir sırrın açığa çıkmasını istemekte ve geriye ipuçları bırakmaktadır. Ancak bu gizemli ipuçları, sıradan cinayet vakalarını açıklayan yöntemlerle çözülememektedir. Melisa Sözen’in canlandıracağı Yaşar, Kemal ve Settar ile birlikte bu gizemli ipuçlarının peşine düşecektir.
BluTV hakkında:
2015 yılında Türkiye’nin ilk üyelik modelli dijital yayın platformu olarak kurulan BluTV, özel yapımları kadar yurtdışında beğenilen içerikleri de izleyicileriyle buluşturuyor. Türkiye dışında Ortadoğu ve Kuzey Afrika’da da faaliyet gösteren, her ay 4 milyon saatten fazla içerik üretilen platform, toplamda 6 milyon izleyiciye ulaştı. Türkiye’nin dijital platformu BluTV, bugüne kadar hayata geçirdiği 18 özel yapımının sayısını her geçen gün arttırarak ilgi çekici içerikler sunmaya devam ediyor.

FX Türkiye hakkında :
“The Walking Dead”, “American Horror Story”, “Ray Donovan”, “War of the Worlds”, “Billions” gibi dünyada milyonlarca hayranın heyecanla takip ettiği fenomen dizilerin yanı sıra “The Simpsons” gibi ünlü animasyonların Türkiye’deki adresi FX kanalı; D-Smart, Tivibu, KabloTV, TV+ ve BluTV platformlarından izlenebiliyor.


MAY Prodüksiyon hakkında :
2018 Mayıs ayında Alihan Yalçındağ, Özge Bulut Maraşlı, Mehmet Altıoklar ve Yaman Birman önderliğinde kurulan May Prodüksiyon çağdaş vizyonu ile yenilikçi projelere imzaatmak için çalışmalarını sürdürmektedir.Türkiye ve uluslararası pazarda dizi ve sinema filmi projesi üretmeyi hedefleyen May Productions, Ölümden Beter projesi ile 2018 Sarajevo Flim Festivali’nde en iyi drama dizi projesi ödülünükazanmıştır.

Şu anda ise MAY Prodüksiyon’un yapımcılığını üstlendiği, yönetmenliğini Emin Alper’in yaptığı ALEF dizisinin Nisan ayında Blu Tv ve FX’de seyirci ile buluşması bekleniyor.


BluTV Teaser Youtube link : https://youtu.be/8IKnHan6jkE FX Teaser Youtube link : https://youtu.be/4JxnHRyjCms