Itır Esen sinemaya ilk olarak "Aile Şerefi" filmi ile girmişti. Bir evlilik yapan Itır Esen, yönetmen Yavuz Turgul ile evlenmişti.

Bu evlilikten Ahmet isminde bir oğlu ve Nisan adında bir kız çocuğu dünyaya geldi.

1975 yılında TRT'de yayınlanan 6 bölümlük “Aşk-ı Memnu” dizisi ile yükselişini sürdüren Itır Esen, birçok dizi, film ve reklamda rol aldı.

"Aşk-ı Memnu", "Aile Şerefi", "Gülen Gözler" gibi yapımlarla tanınan Itır Esen geçtiğimiz aylarda önemli bir ameliyattan çıktığını ve dua istediğini duyurmuştu.

Ünlü isim, geçirdiği zor günlerin ardından 51.8 bin takipçisi bulunan Instagram sayfasından müjdeli haberi verdi.

Sözlerine, "Geri döndüm" diyerek başlayan oyuncu, gönderisinde şu ifadelere yer verdi:

Çok büyük iki ameliyat, uzun bir hastane ve iyileşme sürecinden sonra nihayet sevgili doktorlarım ve sevenlerimin hem dua hem de sonsuz desteğiyle Temmuz’dan Kasım’a ulaştım. Herkese binlerce teşekkürler.

Nuri Alço'nun eşi Burcu Alço'dan yeni açıklama: Bilinci yerinde! Nuri Alço'nun eşi Burcu Alço'dan yeni açıklama: Bilinci yerinde!

Esen'in kısa sürede sosyal medyada gündem olan bu mesajına; Kaan Urgancıoğlu, Onur Büyüktopçu, Behzat Uygur, Fatma Toptaş, Doğukan Güngör ve Ahu Sungur gibi birbirinden ünlü isimler başta olmak üzere birçok takipçisinden 'geçmiş olsun' mesajları yağdı.

Editör: Haber Merkezi