Nilüfer, Zeki Müren'in alt kadrosunda parasını almayınca bırakmış! Nilüfer, Zeki Müren'in alt kadrosunda parasını almayınca bırakmış!

Kamuran Akkor koro şefi ve hoca olarak “Kamuran Akkor Korosu” ile yeni çalışmalarına başladı. Ünlü sanatçı jüri ile birlikte seçtiği yetenekli isimlere burs vererek Türk sanat müziğine yeni yetenekler kazandırmayı hedefliyor. Gayrettepe Kats Sahne’de her hafta bir araya gelen koro 2024 yılında musiki severlere konserler vermeye başlayacak.

Türk sanat müziğinin efsane ismi ve duayeni Kamuran Akkor koro şefi ve hoca olarak Türk sanat müziği korosu kurdu. Gayrettepe Kats Sahne’de Kamuran Akkor, Ali Poyrazoğlu, Elenor Plak sahibi Muhteşem Candan ve Onur Şenay’dan oluşan jüri koro için başvuruları önce videolu olarak ön elemeden geçirdi. Ön elemeyi kazananlar arasından jüri elemesi yapıldı ve koro çalışmalarına katılacak olan en yetenekli isimler belli oldu.

Koro şefi Kamuran Akkor ve on yedi kişilik “Kamuran Akkor Korosu” her pazartesi günü Gayrettepe Kats Sahne’de çalışmalarını sürdürüyorlar. Çalışmalarda şef Kamuran Akkora’a saz üstadı ve maestro Selahattin Ellek’de eşlik ediyor. Koro çalışmalarına katılanlar arasında ev hanımı ve iş hayatını sürdüren farklı meslek, yaş gruplarından Türk sanat müziğine gönül veren koro üyeleri bulunuyor. Kamuran Akkor yıllar boyunca edindiği tecrübe ve bilgi birikimi ile üst düzey bir koro oluşturacağını belirterek “Müziğe gönül verenlerle bir yola çıktık. Sevgili müzik yapımcısı Muhteşem Candan’da bu işte bizim yanımızda olacak, koromuza 2024 yılında bir albüm çıkartmak üzere Elenor Plak ile anlaştık. Çok başarılı işlere imza atacağız” dedi. Kamuran Akkor yönetimindeki “Kamuran Akkor Korosu” belli bir seviyeye gelmenin ardından Kats Sahne’de ve özel konserlerde müzik severlerin karşısına çıkacakları günü sabırsızlıkla bekliyorlar.

Editör: Olcay Ünal Sert