Türker İnanoğlu'nun ardından... Türker İnanoğlu'nun ardından...

"Çiçek Taksi", "Selena" gibi yapımlarla tanınan usta oyuncu Kayhan Yıldızoğlu yaşlılığa bağlı nedenlerle hayatını kaybetti.

Kayhan Yıldızoğlunun vefatı sonrasında açıklama yapan kızı Sibel Aybar; "Ölüm nedeni yaşlılığa bağlı. Cenazemiz Pazartesi günü öğlen namazında Levent'ten kaldırılacak. Babamın isteği doğrultusunda annesinin yanına Feriköy'e defnedilecek" dedi.

Hülya Koçyiğit Kayhan YıldızoğluYeşilçam'ın usta oyuncusu Hülya Koçyiğit yaptığı açıklamada; "Türk sineması, tiyatrosu; sanat dünyası bir duayenini daha kaybetti bugün. Hayranı olduğum zarif bir beyefendi idi. Usta aktör Kayhan Yıldızoğlu’nun vefatı haberi ile büyük bir üzüntü içindeyim. Her fırsatta büyük bir mutlulukla efendice yaşadığını dile getiren büyük ustaya Allahtan rahmet, sevenlerine sabır diliyorum. Başımız sağ olsun." dedi.

Kayhan Yildizoglu Yesilcam

Kayhan Yıldızoğlu, 'Savulun Battal Gazi Geliyor' sinema filminde görülüyor.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Kayhan Yıldızoğlunun vefatıyla ilgili bir taziye mesajı paylaştı:

Sinemamızın büyük bir ustasının daha aramızdan ayrılmasının üzüntüsünü yaşıyoruz. Sinemamızın duayeni, unutulmaz bir sanatçı Kayhan Yıldızoğlu...

Gönüllerimizde müstesna bir yere sahip olan kıymetli sanatçımıza Allahtan rahmet, yakınlarına, sevenlerine ve tüm sanat camiamıza başsağlığı diliyorum.

Kayhan Yıldızoğlu Kolaj

Yıldızoğlu, geçen yıl verdiği röportajda şunları söylemişti:

"Beni sevenlere, sevmeyenlere de kalpten büyük sevgiler gönderiyorum. Eksik olmasınlar; gerek sokakta gerek mağazada gerek alışverişte gerek iş hayatında her zaman bana halkımdan, çalıştığım arkadaşlarımdan, yönetmenlerimden çok büyük bir sevgi seli aktı. Bir gün, bir tanesi bile kalbimi kırmadı benim ama ne verirsen onu alırsın, ne ekersen onu biçersin. Ben de öyle yanlış şeyler yapmadım. Efendilikle çalıştım. Bütün arkadaşlarıma kalpten sevgi, saygı gösterdim ama bunun semeresini aldım."

Kayhan Yildizoglu Kimdir

Kayhan Yıldızoğlu kimdir?

Kayhan Yıldızoğlu, 26 Aralık 1936 tarihinde İstanbul Yeşilköy'de doğmuştur. Babası Rahmi Bey Çerkez asıllı bir ziraat mühendisi, annesi Giritli bir öğretmendir. 1952'de babası bakanlıkta müsteşarlık için Ankara'ya tayin olur, ve Ankara'ya taşınırlar. Böylece liseyi Kavaklıdere'deki lisede okur. Liseden sonra ailesinin isteğiyle hukuk fakültesinde okur ama 3. sınıfa geldiğinde okulu bırakır.

Askerliğini 1957'de İstanbul'da yedek subay olarak yaptıktan sonra iz komiseri olur. Burada tanıştığı Türkan Suner ile evlenir. Bu evlilikten 2 kızı olur. Ama birkaç yıl sonra boşanır. Ayrılığın ardından Şener Şen'le birlikte Cihangir'de bir evde üç buçuk sene geçirir.

Kayhan Yıldızoglu CoverTesadüfen tanıştığı Muhsin Ertuğrul sayesinde tiyatro ile tanıştı. Katıldığı seçmeler sonrası seçilen Yıldızoğlu, 20 yıl boyunca İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda görev aldı.

Tiyatrocu Muhsin Ertuğrul ile kendi iş yerinde tesadüfen tanışır ve seçmelere davet edilir, seçmeler neticesinde İstanbul Şehir Tiyatrosu'nda 20 yılını geçirir. Ses ve sinema sanatçısı Suna Yıldızoğlu ile evlenir bu evlilikte uzun sürmez.

İlk filmini 1966 yılında çeviren Kayhan Yıldızoğlu, 180'e yakın filimde rol almış, ayrıca televizyon dizilerinde oynamıştır. Türk Sineması'nda genellikle rahip, doktor, komiser, profesör, haydut, eşkiya ve benzeri yardımcı rollerde oynamıştır.

Kayhan Yıldızoğlu Savulun Battalgazi Geliyorİlk filmini 1966 yılında çeviren Kayhan Yıldızoğlu, 180'e yakın filmde rol aldı, ayrıca televizyon dizilerinde de oynadı.Kayhan Yıldızoğlu Battalgazi Destanı

Kayhan Yıldızoğlu, Savulun Battalgazi Geliyor sinema filminde görülüyor.

Istanbulname

Kayhan Yıldızoğlu, 2016 yılında Türker İnanoğlu'nun yapımcılığını yaptığı müzikalde Nükhet Duru, Caner Cindoruk, Cezmi Baskın gibi oyuncularla birlikte rol olmıştı. Usta sanatçı bu müzikalin ardından son olarak 2019 yılında Cüneyt Arkın ve Gönül Yazar ile birlikte 110 kişilik dev bir kadronun yer aldığı 'Pera' müzikalinde rol aldı.

Pera Müzikali

Kayhan Yıldızoğlu'nun rol aldığı 'Pera Müzikali'nin kadrosu toplu halde görülüyor.

Editör: Olcay Ünal Sert