Genel cerrah ve obezite cerrahisi Doktor Levent Bakışgan kilolara karşı egzersiz ve diyet yapmaya zamanı olmayanlar için  bilgiler verdi. İşte o açıklamalar:

Obezite her şeyden önce bir hastalıktır.

(WHO) obezite hastalığının tanımını bireylerin sağlığını etkileyecek şekilde vücutlarında aşırı yağ birikimi sonucunda oluşan bir hastalık olarak yapmıştır.

Hatta obezite insanların yaşam konforunun önüne geçen ve diğer hastalıklarında başlamasına sebep olan günümüz dünyasının en tehlikeli hastalıklarından biri olarak kabul edilmektedir.

Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu

Fakat üzülmeyin!!! Artık Mide balonu ile Obeziteye son verebiliriz. Allurion Mide Balonu. Dünyada başarısı kabul edilen en kesin yöntem…

Bugün günümüzdeki her hastalık gibi artık obezitenin de farklı tedavi yöntemleri bulunmuştur.

Hipokrat’tan günümüze kadar ulaşan kaynaklarda obezite her dönem bir hastalık olarak kabul edilmiş önlemek için ise diyet ve egzersiz çalışmaları önerilmiştir.

Değişen günümüz koşullarında diyet ve egzersiz çalışmaları ise çalışan insanların yaşamlarına her zaman uymak zorunda olduğu klasik katı kurallar çerçevesi halinde sunulmaktadır.

Fakat iş yaşantısı ve özel yaşamlarında sorunlar ile boğuşan günümüz insanı çoğu zaman gerek egzersiz yapmayı gerekse bağlı bulunduğu diyet planına göre hareket etmenin çok dışında yaşamlara sürüklenmektedir.

Defalarca diyet ve egzersiz planları satın alarak hayatlarını buna göre kurmaya çalışan ve bu planlarına uyamayıp başarısız olan insanlar bu başarısızlığın vermiş olduğu mutsuzluk ve stres bozukluğu sebebiyle obezite hastalığından hiçbir zaman kurtulamayacakları yanılgısına düşmektedirler.

Bu nedenle birçok ülke gündemlerine her bireyin obeziteye yatkınlığının olduğunu, yaşam koşullarının obezite risk faktörlerini arttırdığını konu olarak almıştır.

Obezite hastaları yaşam konforlarından ödün vererek yaşamak zorunda kaldığından sosyal hayatlarında obezite hastalığının önüne çıkardığı engeller ile günün her saati baş etmeye çalışmak zorundadırlar.

Gün içerisinde yaşadıkları bu sorunun anlık olarak önüne geçebilecekleri bir çözümü olmadığından obezite durumunu hastalık olarak kabul etmeli ve obezite tedavisi için gerekli olan tedavi adımlarını hemen atmaları gerektiğinin farkında olarak yaşamlarını şekillenmelilerdir.

Tıp dünyası ise obezite ile başa çıkmanın yollarını hastalığın tanımı ile birlikte geliştirerek, obezite bireylerin sağlıkları için gerekli adımları hızlıca atmış olup obezite hastalığının tedavisinde kullanılan farklı obezite tedavi yöntemleri geliştirmiştir.

Bulunan farklı tedavi yöntemleri ile de önemli aşamalar kaydedilmiş olup her geçen gün yeni tedavi çalışmaları ile hastaların hayatlarına kaldıkları yerden daha sağlıklı bir şekilde devam etmeleri amaçlanmıştır.

Obezite ile yaşamak zorunda değilsiniz.

Bu yöntemlerin en güvenilir ve en zahmetsiz olanı herhangi bir cerrahi müdahale gerektirmeyen, endoskopi ya da anestezi ihtiyacını ortadan kaldıran Allurion Programı çığır açan bir çözüm oluyor. Hastaların yalnızca bir adet kapsül yutmaları gerektiren bu işlem, midede bir balon gibi güvenli bir şekilde şişerek kilo problemi yaşayan kişilerin açlık hissiyle mücadelesinde yardımcı olmaktadır.

Fiziksel olarak formda olmak, düzenli egzersiz yapmak kilo vermeyi destekleyen en iyi yollardan biridir. Kişi kilo kaybederken sağlıklı bir vücut kompozisyonuna sahip olması hedeflenir. Bu da düzenli yapılan egzersizle mümkündür. Ekibimizdeki spor eğitmenleriyle birlikte biz bu süreci hastalarımızla birlikte yönetiyoruz. İstenmeyen kilolarından kurtulan hastalarımızın en büyük destekçisi de yaşam tarzı haline getirdikleri ve yapmaktan zevk aldıkları bu düzenli egzersizler.

Obezite tedavisinde multidisipliner bütüncül bir yaklaşım çok önemlidir. İyi bir takip yapılmadan, kişiye yaşam tarzı değişiklikleri kazandırılmadan yapılan tüm işlemler geçicidir. Kişinin tedavi sonrası yaşam tarzını değiştirerek diyetine uyması ve egzersiz veya spor aktivitelerini de yaşamına dahil etmesi gerekir. Her şeyden önemlisi, kilo verme süreci boyunca size rehberlik edebilecek, nitelikli bir ekipten destek almaktır. Sağlık ve güvenli bir şekilde kilo vermek uygun destek ve daha doğru yaşam tarzı seçimlerinin birleştiği, kendi sağlığınız için bütüncül bir yaklaşım benimsemekten geçiyor. Başarıya ulaşmak için birlikte çalışmak, tek başınıza mücadele etmekten her zaman daha iyidir.

Editör: TE Bilisim