Melis Sezen ve Kerem Bursin yeni projede başrol oynayacaklar Melis Sezen ve Kerem Bursin yeni projede başrol oynayacaklar

Kızıl Goncalar'a bir engel de Aile Bakanlığı'ndan geldi. Dizinin Darülaceze'deki çekimlerinin iptal edildiği öğrenildi.


Kızıl Goncalar dizisi yayınlandığı günden beri tarikat ve cemaatlerin hedefinde. Kızıl Goncalar dizisini Mil-Diyanet Sen üyeleri de kanalın önünde protesto etmişti. Dizinin hedef gösterilmesinin ardından geçen hafta İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürlüğü, Bayrampaşa Medresesi ve Siyasal Vakfı’ndaki çekimleri iptal etmişti.

İsmailağa cemaati tarafından hedef alınan, RTÜK'ün inceleme başlattığı 'Kızıl Goncalar' dizisinin bu sabah Okmeydanı Darülaceze'deki çekim izinleri de iptal edildi.

Gazeteci Birsen Altuntaş’ın bildirdiğine göre; bu sabah bir engel de Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’na bağlı olan Okmeydanı Darülaceze’den geldi.

YENİ MEKAN ARAYIŞI

Dizinin doktor Levent’i Özcan Deniz’in hastane sahnelerinin çekildiği mekandaki çekim izinleri iptal edildi. Set ikinci kez durdu. Çekimler için yeni mekan arayışı başladı. 

Özgü Namal, Kızıl Goncalar adlı dizide tarikat üyesi eşinden psikolojik ve fiziksel şiddet gören bir kadını canlandırıyor.

Kızıl Goncalar dizisi, laik seküler kesim ile tarikatçı bir çevre arasında yaşanan kutuplaşmayı gözler önüne seriyor.

Kaynak: Halktv