Usta oyuncu Osman Wöber hayatını kaybetti. 62 yaşındaki oyuncu Osman Wöber Kurtlar Vadisi dizisinde Deve Tuncay karakterini oynadı. Oyuncunun ölümünü Zafer Algöz duyurdu.

Zafer Algöz twitter hesabından yaptığı paylaşımda Osman Wöber'in ölümünü duyurdu. Wöber'in ölümününe dair Algöz, "Sevgili arkadaşımız Osman Wöber kalp krizi nedeniyle öldü. Peki Osman Wöber kimdir, kaç yaşında?

OSMAN WÖBER KİMDİR?

Kurtlar Vadisi dizisinde Tuncay Kantarcı olarak bilinen oyuncu Osman Wöber geçirdiği kalp krizi sebebiyle 62 yaşında hayatını kaybetti.

Baba tarafından Avusturyalı olan Wöber, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünde eğitim gördü. Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü'nde tiyatroya başladı. Öğrencilik döneminde Şan Tiyatrosu, Kenter Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında roller aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Devlet Tiyatrosu, 1995-1998 yılları arasında ise İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda müdürlük ve sanat yönetmenliği yaptı. Goethe Enstitüsü bursuyla iki kez Almanya'nın çeşitli tiyatrolarında incelemeler yaptı, çalışmalarında bulundu. 2001 yılında yeniden İstanbul Devlet Tiyatrosunun başına getirildi ve bu görevi 2009'a kadar sürdürdü. Devlet Tiyatrolarının sahnelediği ve Memet Baydur'un yazdığı oyun olan Kamyon'un yönetmenliğini yaptı. Sekizinci Saat, Cumhuriyet gibi filmlerde roller üstlendi.

Osman Wöber, oyuncu ve sunucu Müge Wöber'in eşidir.

Oman Wöber Kurtlar Vadisi dizisinde Oktay Kaynarca ve Necati Şaşmaz ile birlikte görülüyor.

Dilber'in pavyon dansı Ankaralı Seymenleri ayaklandırdı Dilber'in pavyon dansı Ankaralı Seymenleri ayaklandırdı

Editör: TE Bilisim