Şarkıcı Melek Mosso, sahneye çıkmayacağını duyurdu ve özür diledi:

Tarkan "Atatürk'e karşı yürütülen karalama çalışmalarının vahim sonuçları!" Tarkan "Atatürk'e karşı yürütülen karalama çalışmalarının vahim sonuçları!"

“Çok üzgünüm. ‘Seçim kombini’ diyerek yaptığım esprimin amacını aşmış olma durumundan dolayı birbirini bu kadar seven bir toplumun karşı karşıya geliyor olması çok üzücü.

Amacımın kimseyi üzmek ya da ayrıştırmayı tetiklemek olmadığını beni tanıyan herkes bilir.

Gelelim ödül törenindeki teşekkür konuşmama. Kuzenini, kocası tarafından 31 yerinden bıçaklanarak cinayete kurban veren bir kızın sözleri.

Amacım hiçbir kişi ya da kurumu, yönetimi sorumlu tutmak değil, bu acıların bir daha yaşanmamasını dilemekti.

Böyle acılar, siyaset üstü acılardır. Bu gerginlik duvarına bir tuğla da ben koymayacağım.

Bu sebeple 8 Haziran’daki konserimin yapılmamasının daha doğru olacağını düşünüyorum. Kırdığım, incittiğim herkesten de özür dilerim.”

MELEK MOSSO NE DEMİŞTİ?

Melek Mosso, AKM de düzenlenen PowerTurk Ödülleri Töreni'nde ödülünü aldıktan sonra; “Ben bu ödülü yüzyıllardır bu toplumda, dünyada ötekileştirilen kıyafetleri ile, kahkahasıyla kadın olmanın gerektirdiği her şeyle yargılanan, ittirilen, katledilen bütün kadınların ruhlarına armağan olarak alıyorum. Sesimiz hiç bir zaman kısılamayacak. Ben kadın şarkıcıların, kadın sanatçıların, bu toplumda kadınlığıyla her zaman gurur duyan bir kadınım. Her zaman onların arkasında olacağım. Kimse beni susturamayacak. Konuşmaya, üretmeye ve şarkı söylemeye devam.” demişti.