Ünlü sunucu ve yazar Metin Uca, Kocaeli'nde geçirdiği trafik kazası sonrası kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetmişti.

Metin Uca için cenaze namazının kılındığı sırada bir grubun "Camiye getirilmeyi istemiyordu" diyerek bağırdığı görüldü. Bunun üzerine cenazedekiler taşkınlık yapanlara tepki gösterdi.

Metin Uca ölmeden önce katıldığı bir programda "Yakılarak küllerimin de İstanbul Boğazı'ndan serpilmesini istiyorum. Tören istemiyorum çünkü özgürlük yok, ikiyüzlülük" ifadelerini kullanmıştı.

Provokatörler halkın tepki göstermesi üzerine camiden hızla kaçarak uzaklaştılar.

METİN UCA NE DEMİŞTİ?

"İki yüzlü cenaze töreni istemiyorum"

Suna Üçkarışoğlu: İyi bir çocuk romancısı maden işçisi gibi çalışır. Suna Üçkarışoğlu: İyi bir çocuk romancısı maden işçisi gibi çalışır.

Vasiyetinden bahseden Metin Uca, "Burası özgür bir ülke olsa yakılarak ölmek isteyenlere de saygı duyulurdu. Ama ne yazık ki böyle bir şansımız yok. Yakılarak ölmek ve küllerimin de İstanbul boğazından serpilmesini istiyorum. Ne yazık ki böyle bir şansım yok. İki yüzlü cenaze törenlerini istemediğim için yakılarak ölmeyi çok istiyorum. Umarım dostlarım ve bu konuda bıraktığım vasiyet çerçevesinde bunu yaparlar. Tören istemiyorum çünkü. Hatırlanmak istemiyorum " ifadelerini kullanmıştı.

Kocaeli Dilovası’nda geçirdiği trafik kazası sonrasında hastanede verdiği yaşam mücadelesini kaybeden televizyon programcısı, yazar ve sunucu Metin Uca (62), Ankara Kocatepe Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Cebeci Asri Mezarlığı'na toprağa verildi.

Editör: Haber Merkezi