Ünlü şarkıcı Murat Boz, Selim Akar'ın sunduğu "Selim Akar Sorarsa" isimli programa konuk oldu. Swissotel Bosphorus’un Kral Dairesi'nde yapılan çekimlerde Boz, samimi açıklamalar yaptı.

Murat Boz Selim Akar Img 20240516 Wa0009

Kariyerinin ilk 10 yılında birlikte çalıştığı Selim Akar’ın YouTube programına konuk olan Murat Boz, eski menajeriyle Kral Dairesi'nde görüştü. Ünlü yıldız önemli itiraflarda bulundu.

Murat Boz, Akar ile ilgili düşüncelerini; "Selim Akar benim için ilk ve gerçek vefa demek. İlk tanıştığımızdan beri hayatımda çok önemli bir yere sahipsin. Kariyerimde büyük emeklerin var ve her zaman en iyilerle çalıştığını biliyorum. En iyiler en  iyilerle çalışır." sözleriyle  tamamladı.


"Selim Akar Sorarsa" programında ünlü pop yıldızı Murat Boz’u ağırlayan ünlü marka danışmanı ve fotoğrafçı Selim Akar; "Müzik dünyasına giriş yaptığın o günden bugüne star kavramının en fazla yakıştığı isim bence Murat Boz oldu. 'İşte yeni star geldi' sözcüklerinin en fazla kurulduğu ruh, sen oldun. Kariyerime ışık tutan 10 yıl için çok teşekkür ederim. Senin kariyerindeki başarılarımızı yıllar sonra kendi programımda konuşmak büyük onur oldu. İyi ki tekrar geldin. Şeref verdiniz Sayın Boz," cümleleriyle duygularını ifade etti.

İşte Murat Boz’un  açıklamalarından satır başları...

Tarkan Murat Boz Img 20240516 Wa0023-Tarkan'ın vokalistiyken daha sonra Tarkan'la karşılaştırılmak sana ne hissettirdi?
-O dönem için  düşünürsem daha analitik düşünebilecek altyapıya sahiptim. Çünkü geç denebilecek bir yaşta çıktım. 26 yaşında ilk single'ı çıkarttım. Tarkan'dan önce benim birçok sanatçıya vokal yapmışlığım var. Dolayısıyla aslında işin mutfağında çok pişerek gelip Tarkan'la çalışmaya başlamıştım.Yeni bir isim için hiç kolay bir şey değil , Tarkan’la çalışacaksın senelerce kendi başına yol almaya karar vereceksin ve Tarkan’ın  vokalistliğini yapıyorsun.Bir refleks vardı.O dönemde çıkan herkes mevcut olan en büyük erkek şarkıcı kim  ? İşte Tarkan, herkesi kıyaslıyorlardı. Beni kıyaslamaları biraz eşyanın tabiatına aykırı olurdu  ve tabii ki kıyaslanıyor.Yeni çıkan birisi için kolay bir şey değil ama ben 6 sene çalıştım. Bu yönde çok eleştiri aldığım zamanlarda oldu okumamla ilgili işte benziyor diyenler oldu. Bunları çok normal karşıladım.Zaman içerisinde de artık insanlara hem kendi sesimle hem şarkılarımla başka bir kariyer çizerek yoluma devam ettim. Kötü bir şey değil Tarkan’a  benzetilmek sadece oradan nereye sıyrıldığımız önemli. 
 
-Tarkanla Görüşüyor musunuz ?
-Çok uzun zamandır görüşmüyoruz. Özel sebebi Yok.


-Sence Türkiye'nin en büyük dört erkek pop starı kim? 
Birincisi Murat Boz kendini söyleyemeyeceği için ben Selim Akar olarak söylemek istedim. Senden üç isim rica ediyorum.
Kenan Doğulu, Tarkan, Burak Kut, 
-Yeni jenerasyondan beğendiğiniz ve takdir ettiğiniz isimler kimler?
Edis, Semicenk ,Reynmen, Mert Demir

Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu Kuşum Aydın göz kapağı estetiği ameliyatı oldu

"TUBA İLE ASLA SEVGİLİ OLMADIK. TUBA BÜYÜKÜSTÜN BENİM SIRDAŞIM"

-Murat ne yumulmuş, gerçekten sevişmiş, bence sevgililer. Bu sosyal medyada hangi konu için söylenmiş olabilir? Murat Boz ve Tuğba Büyüküstün'ün öpüşme sahnesi sosyal medyada çok konuşuldu oyunculuğunu ilerletmiş bir Murat Boz mu? demek doğru veya gerçekten aranızda bir enerji olmadan sadece dizi için bu kadar gerçekçi bir sahne mi? Aslında direkt sormak istediğim ve herkesin merak ettiği ve çok tartışılan konu sevgili  miydiniz? 

-Eşittir; demek ki iyi oynamış ben onu anlıyorum. Hiçbir zaman sevgili olmadık. Tuba’yla çok iyi iki arkadaşız, çok iyi dostuz hatta çok iyi sırdaşız çok severim. Bizim asla bir sevgili ilişkimiz Tuba’yla olmadı. Fakat tabi ki bu sahneler öyle kolay sahneler değil ama ben hatta orada yönetmenimiz Burcu ve Tuba'dan esasen ben destek aldım. Benim içinde kolay bir şey değildi. Burcu’da Türkiye'nin en önemli yönetmenlerinden bir tanesi ikisinden çok destek gördüm. Gerçekten o sahne öyle tek başınıza değilsiniz etrafta bütün set ekibi var. Kolay bir şey değil. Tuba çok sevdiğim bir arkadaşım çok nadir yakalanan bir arkadaşlık ve dostluk yakalandı o ekipte İsimler sadece dizi için bir araya gelen isimler değil biz özel hayatlarımızda birbirimizle buluşuyoruz. Arkadaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bir böyle bir adı konmamış tuhaf böyle bir enerji oluşu daha ilk dakika bir araya geldiğimizde dolayısıyla o işe yansıdı diye düşünüyorum Herkes birbirine çok destek oldu.

Editör: Olcay Ünal Sert