Yüksel Didikoğlu kısa bir süre önce yayınlanan ve 12 eserden oluşan "Usta işi, usta izi - Musa Eroğlu Türküleri" adlı albümü ile dinleyicisi ile buluştu.


Yayın tarihinden itibaren dinleyici tarafından  yoğun ilgi ile karşılanan albümün 3 eseri  (Mihriban, Kına Nazlım ve Halil ibrahim ) Musa Eroğlu ve Yüksel Didikoğlu ile düet şeklinde yeniden yorumlandı.

Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu Açıklaması: Nasıl İkna Ederim Bilmiyorum Ajda Pekkan'dan Sezen Aksu Açıklaması: Nasıl İkna Ederim Bilmiyorum


2013 yılında özel bir ulusal kanalda yayınlanan Veliaht isimli yarışma programında  Musa Eroğlu’nun veliahtı olarak katılan ve yarışmanın birincisi olan Yüksel Didikoğlu; yollarının kesiştiği günden beri müzik birlikteliklerini usta çırak ilişkisi ile devam ettirdilerini aktardı.

Usta sanatçı Musa Eroğlu,Yüksel Didikoğlu na 12 eserini okuması için stüdyo aşamasında koçlukta yaptı. Ankara ASC  stüdyolarında Ahmet Özgül aranjörlüğü ve yönetmenliğinde çalışılan albüm halk müziği dalında çok önemli bir çalışma olarak değerlendirmekte olup dinleyici tarafından çok beğenildi.

Musa Eroğlu Yüksel Didikoğlu Img 20240416 Wa0019

Bu albümü kendisi ve müzikal kariyeri için unutulmaz bi çalışma olarak değerlendiren Yüksel Didikoğlu, halk müziği  sevenlere  ve gelecek nesilere bu türküleri kendi yorumuyla aktarabilmenin  gururunu  yaşadığını söyledi. Büyük bir titizlikle çalışılan albüme çok değerli sanatçılar Erdal Erzincan, Ahmet Özgül, Cem Aksel, Cihan Orhan, Ferhat Erdem, Murat Söğüt, İskender Kar, Sedat Akdağ, İlker Karsavuran, Ömer Şentürk, Burak Çakır, Eren Can Yıldız, gibi önemli isimler ve diğer müzisyen dostları enstrumanları ile önemli  katkıda bulundular, her birine sonsuz teşekkürlerini ileten sanatçı bu güzel isimlerle çalışmanın ayrı gururunu yaşadığını belirtti.

Halk müziğinin geri planda tutulduğunu belirten sanatçı, gerçek türkü severlerin bu tür çalışmalara gerekli önemi vereceklerine inandığını belirtti.

Editör: Olcay Ünal Sert