Şanlıurfalı sanatçı Nuri Sesigüzel (85), dün tedavi gördüğü Beylikdüzü'ndeki özel hastanede kalp yetmezliği sonucu yaşamını yitirdi. Usta müzisyenin vefatı sevenlerini yasa boğdu.

"USTALARIN USTASI"

Twitter hesabından sanatçı ile fotoğrafını paylaşan İbrahim Tatlıses, "Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah'tan rahmet, mekanın cennet olsun ustaların ustası. Urfalıyam ezelden gönlüm geçmez güzelden. Var olasın ustam" mesajını yazdı.

CENAZE TÖRENİ DÜZENLENDİ

Hayatını kaybeden Türk müziğinin usta ismi Nuri Sesigüzel için bugün Teşvikiye Camii’nde öğle namazına müteakip cenaze töreni düzenlendi. Cenazeye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mehmet Ağar başta olmak üzere sanat dünyasından Mahmut Tuncer, Selahattin Alpay, Gani Şavata gibi isimler ile sanatçının çok sayıda hemşehrisi katıldı. Sesigüzel, öğle namazı sonrası kılınan cenaza namazına müteakip Büyükçekmece'de toprağa verildi.

"AĞABEYİMİ KAYBETTİK"

Cenazeye katılan sanatçı Selahattin Alpay, “Yine büyük mihenk taşlarından ağabeyimi kaybettik. Allah nurlar içinde yatırsın. Her şeyden evvel, sanatının dışında ondan şöyle örnek aldığım bir şey vardır; kişiliği, saygınlığı. Kimseye nasip olmayan bir şöhrete haizdi ama hiçbir zaman şımarmadı maddi ve manevi. Örnek alacağımız insanlardan bir tanesiydi. Hayatını kaybetmeden 15-20 gün önce aramıştım. 'Biraz rahatsızım' dedi” ifadelerini kullandı.

Erkan Özerman hayatını kaybetti Erkan Özerman hayatını kaybetti

"ALLAH NUR İÇİNDE YATIRSIN"

Sanatçı Mahmut Tuncer ise, “Bir çınardı, abideydi. Halk müziğinin pirinin öldüğünü söyleyebilirim. Allah nur içinde yatırsın. Urfalı olması dolayısıyla bir hemşehrimizi, bir sanat ustasını kaybettiğimizi söyleyebiliriz. Benim de yakınımdı, 'dayı' diyorduk. Biz de dayımızı kaybetmiş olduk. Allah mekanını cennet etsin” ifadelerini kullandı.

"BABAMIN EVLATLARI OLMAKTAN GURUR DUYUYORUZ"

Cenazede gazetecilere açıklamalarda bulunan Nuri Sesigüzel’in oğlu Mehmet Sesigüzel şöyle konuştu:

Evimizin direği yıkıldı, çınarımızı kaybettik. Ailecek çok üzgünüz. Uzun süredir tedavi görüyordu kalp yetmezliğinden. Sabaha karşı vefat etti. Tüm sevenlerin başı sağ olsun. Mekanı cennet olsun. Ben kendim zaten saz çalıyorum. Bizim bütün kardeşlerin sesi güzeldir aslında. Biz hep ailecek basın önüne çıkmayı seven bir aile olmadığımız için geri planda kalmayı tercih ettik. Babam da öyle tercih etti. Bizi hiçbir zaman sanat camiasıyla bir araya getirmedi. Beş tane de torun sahibi, hepsi burada. Babamın evlatları olmaktan gurur duyuyoruz. Başımız sağ olsun. Mekanı cennet olsun.

Nuri Sesigüzel'in cenazesi defnedilmek üzere Büyükçekmece Mezarlığı'na götürüldü. Sanatçı, gözyaşları içerisinde son yolculuğuna uğurlandı. (Kaynak: Milliyet)

Editör: TE Bilisim