Onur Akay'ın acı günü

En son önceki gün Banu Alkan’ın ablasının ölüm haberini duyuran ses sanatçı Onur Akay, bugün kendisi acı haberle yıkıldı.

Sanat camiasından duyurduğu ölüm ve hastalık haberleri nedeni ile magazin camiasında “Felaket Tellalı” lakabı ile ünlenen ses sanatçısı ve yazar Onur Akay, kendisini büyüten çok sevdiği babaannesini kaybederek büyük bir acı yaşadı. 100 yaşına yakın babaannesi Melahat Akay’ın, geçtiğimiz günlerde evde banyoda düştüğü ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Ancak hastanede geçirdiği kalp krizi nedeni ile ameliyata alınamayarak yoğun bakıma kaldırılan babaannesinin, bugün Ankara’da vefat ettiği öğrenildi.  Onur Akay’a Instagram’da sanat camiasından başsağlığı mesajları geldi. Ünlü sanatçı Hakan Aysev “Başınız sağolsun Onur Bey” yazarak acısına ortak oldu.Yaşadığı acıyı Instagram adresinden duyuran Onur Akay ise babaannesine şu sözlerle veda etti:

“Acımız çok büyük… O ikinci annemdi… Küçüklüğümde bana bakan, bende çok büyük emeği olan canım babaannem Melahat Akay’ı, maalesef bugün kaybettik. 2018 yılında kaybettiğimiz canım babam Vedat Akay için gözyaşları dinmemişti ve bugün ilk göz ağrısı oğluna kavuştu. Her yaz yazlığımıza gelirdi ve beraber olurduk. 100 yaşına yakın olmasına rağmen bu yaz da yanımıza gelmiş ve bize mantı bile açmıştı. O benim Süper babaannemdi. Torunun olduğum, seninle zaman geçirebildiğim, enfes yemeklerini yiyebildiğim ve daha bir dolu şey için hayata teşekkür ederim. Nur içinde yat, babama çok selam söyle pamuk babaannem.”

Ünlü sanatçı Onur Akay, 2018 yılında ise ressam babası Vedat Akay’ı akciğer kanseri nedeni ile kaybetmişti.

Editör: TE Bilisim