Alize “Hesap Günü” ile müzikseverlerle buluştu Alize “Hesap Günü” ile müzikseverlerle buluştu

MFÖ grubunun üyelerinden usta sanatçı Özkan Uğur 69 yaşında hayata veda etti. Uğur, bugün Taksim Cami'sinde kılınan namazın ardından son yolculuğuna uğurlandı. 

AKM'de ki cenaze törenine Mazhar Alanson, Fuat Güner, Nükhet Duru, Erol Evgin, Cem Yılmaz, Ozan Güven, Yılmaz Erdoğan, Acun Ilıcalı gibi sanat ve medya  dünyasının önde gelen isimleri katıldılar. 

AKM'deki törende cenazenin başında konuşan Mazhar Alanson herkesi ağlattı.

41 yıllık hayat arkadaşının ölümüyle yıkılan acılı eş Aysun Aslan'ın ise salondakilerden tek bir ricası oldu.

Daha önce üç kez lenf kanserini yenen ancak geçtiğimiz aylarda tekrar kansere yakalanan ve Üsküdar’da özel bir hastanede yoğun bakımda tedavi gören sanatçı Özkan Uğur 8 Temmuz Cumartesi günü 69 yaşında hayatını kaybetti. Özkan Uğur'un cenazesi Karacaahmet Gasilhanesi'nden alınarak Atatürk Kültür Merkezi'ne (AKM) getirildi.

Bas gitarı tabutunun önüne konuldu
Program bir video gösterimiyle başladı. Usta oyuncunun tabutunun hemen önüne de yanından hiç ayırmadığı bas gitarı koyuldu. Grubun diğer üyelerinin de gitarları tabutun yanında yer aldı. Programda Mazhar Alanson ve Fuat Güner sahneye çıkarak konuşma yaptı.

Sahneye çıkarak konuşma yapan Fuat Güner, "Of... Özkan bu salonda bulunan, hatta bu ülkedeki herkes için çok büyük bir kayıp. Kimileri Özkan'ı MFÖ'nün Ö'sü, kimileri harika bir sahne sanatçısı, kimileri çok iyi bir dost olarak görür. Ama Özkan benim için 52 yıllık dostum, iş ortağım, iş ortağımızdı. Hiçbir söz, gözyaşı bu acıyı içimizden attıramaz. Özkan'ım yeniden buluşmak üzere hoşça kal... ifadelerini kullandı.

'Ah be Özkan'ım'
Mazhar Alanson ise "Şu an burada olduğunu, bizi seyrettiğini biliyorum. Bir konuşma hazırlayamadım ama 3-4 gündür halimiz darmaduman. Gittik o gün herkes üzgün ağlıyor. Özkan'ın meşhur lafları vardır, biz kimse anlamasın istediğimiz zaman aramızda kuş diliyle konuşurduk. Özkan'ın yeteneğini biliyor. Özkan'cığım herhalde yetenekli olduğunu sen de biliyordun. Ama bu kadar şeyi bildiğini sen de bilmiyordun. (Gözyaşlarıyla) Meğer bütün herkes ne çok severmiş seni. Biz nasıl unutacağız, ne yapacağız bilmiyorum. Çaresiziz. Özkan'cığım ele güne karşı yapayalnız böyle de olmaz ki. Nasıl da gittin Özkan'ım böyle bırakılmaz ki... Seni görebileceğimiz yer rüyalar artık. Ah be Özkan'ım" dedi.

Cem Yılmaz gözyaşlarına boğuldu


AKM'deki törende Uğur'un yakın arkadaşı Cem Yılmaz gözyaşlarına boğuldu.

Törende Özkan Uğur'un eşi Aysun Arslan ile oğlu Alişan da konuşma yaptı.

Alişan Uğur, "Özkan Uğur, annemin 41 yıllık aşkı, benim sevgili babamdı. O bizim üç kişilik çekirdek ailemizin temeliydi. Kelimelerle ifade edilemeyecek kadar çok sevdik birbirimizi. Ama şimdi görüyoruz ki o her yaşta, hergörüşte insanın kat be kat sevgilisiymiş. Babam tüm çevresine bonkörce saçtığı neşesi, naifliği ile hafızalara kazandı. Benim babam adeta bu dünyaya sanatçı olsun diye ışınlanmış bir ruhtu. Hayatını hastalığına rağmen doyasıya yaşadı. Hastalığının en zor zamanlarında bile yüzünden gülümsemesi eksik olmadı. Artık onun gitar çalışını, sabah sesini açmak için yaptığı Özkan'ca egzersizleri, kahkahalarını, esprilerini ve eleştirilerini duyamayacak, ona dokunamayacak olmak çok acı verici. Babam hakkında di'li geçmiş zamanda konuştuğumuza inanamıyorum, kabullenmek çok zor. Zaman bizim için durdu, boşlukta süzülüyoruz adeta. Hoşçakal canımın içi" ifadelerini kullandı.

1 Dakikalık saygı duruşuna davet etti.

Aysun Arslan ise "Benim tutunabilecek bir şeyim yok şu anda. Özkan Uğur'umuz için sizden 1 dakikalık saygı duruşu rica ediyorum" dedi.

AKM'yi dolduranlar, ayağa kalkarak sanatçı için saygı duruşunda bulundu.

Uğur'un naaşı, Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenin ardından Taksim Cami'ne getirildi. Usta sanatçı Özkan Uğur'un cenaze namazı Taksim Camii'nde kılındı.

Uzun süredir mücadele ettiği kanser hastalığı dolayısıyla 69 yaşında vefat eden oyuncu ve MFÖ grubunun üyesi Özkan Uğur, cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedildi.

Editör: TE Bilisim