"Perihan Savaş: "Arabesk sevmiyorum, çok acılı"

İzmir'de açılışa katılan Perihan Savaş, konu müzikten açılınca "Arabesk sevmiyorum çok acılı, 'Antidepresan' dinliyorum" dedi.

Perihan Savaş, Aydan Şener ve Cenk Eren, İzmir de Nazo Zeyrek'in klinik açılışında hazır bulundular.

İzmirli başarılı iş kadını Nazo Zeyrek'in İzmir Mavişehir’de hizmete soktuğu Nazo Klinika’nın açılışına Perihan Savaş, Cenk Eren, Aydan Şener ve Ömür Gedik gibi ünlü isimler katıldı. Ömür Gedik, açılış gecesi sahne performansıyla konuklara keyifli anlar yaşattı. Muhabirler açılışta bir dönem İbrahim Tatlıses ile birlikte olan hatta bir de çocuğu olan Perihan Savaş'a arabesk müzik dinliyor musunuz diye sordular. Perihan Savaş "Arabesk müzik çok acılı eski anıları hatırlatıyor. Arabesk hariç her müziği seviyorum. Antidepdepresan dinliyorum" dedi.

Perihan Savaş şöhretli günlerinde film setinde İbrahim Tatlıses'in maço ve saf hallerine vurulmuş..

İyi ki Şanlıurfa'da Oxford yokmuş da İbo okuyamamış dedirten bir ses İbrahim Tatlıses. Adana'da inşaat işçiliği yaparken 4 oktavlık sesiyle türkü söylemesi ona şöhretin kapılarını açmış. İlk kırkbeşliği olan Ayağında Kundura'yı çıkarana kadar gazinolarda çalışmış bir süre.

Ersoy'dan kendisini yalancılıkla suçlayan Arto'ya yanıt geldi Ersoy'dan kendisini yalancılıkla suçlayan Arto'ya yanıt geldi

Malumunuz ülkemizde her manken şarkıcı ve her şarkıcı oyuncudur. Bu yan yetenek sayesinde İbrahim Tatlıses sinema filmleri de çekmeye başlamış haliyle. Şöhretine şöhret katmış. İşte bu günlerde tanışmış iki aşık. İbrahim Tatlıses, daha kozasından çıkmamış masum bir ipek böceğiymiş. Perihan Savaş İbrahim Tatlıses'in bozulmamış ruhuna, o saf ve tertemiz kalbine; dürüst, biraz da maço Anadolu çocuğu hallerine vurulmuş. Perihan Savaş'ın güzelliğine zaten diyecek yokmuş. Naif, sakin kişiliği, o muhteşem bakışları İbrahim Tatlıses'in aklını başından almış.

Aşkları kısa sürmüş ama bir ömür yetecek dedikoduyu da arkasında bırakmış

6 yıl süren bu aşkta evlilik olmamış ama birlikte yaşamışlar ve Melek adını verdikleri bir kız çocuğu dünyaya getirmişler. Aşk kadar ayrılığın da normal olduğunu biliyoruz bilmesine de o yıllara dönüp dönemin en önemli gazetelerindeki manşetleri süsleyen haberlere baktığımızda durumlar daha karışık görünüyor. Perihan Savaş ayrılıktan 38 yıl sonra, belki de ilk defa 'çok vururdu' diyerek o günlerde yaşadığı acıları bir cümleyle özetlemiş. Bebeğine hamileyken aldatılmış ve bunu öğrendiğinde üzüntüden bebeğini düşürme tehlikesi yaşamış. Hastanelik olana kadar yediği dayaklar sonrası hapse girmesin diye affetmiş İbrahim Tatlıses'i. Anlaşılan İbrahim Tatlıses'in engellenemez yükselişi o saf delikanlıyı da almış götürmüş yanında. Bugün bile ara ara konuşulan bu konu o dönemde çok dallanıp budaklanmamış, çünkü Türk sinemasının yıldızlarından olan Perihan Savaş bu olaylarla anılmak istememiş.

Her acının bir de ödülü varmış...

Bu çalkantılı aşktan geriye kızları Melek Zübeyde Tatlı kalmış. Evli olan ve yakın zamanda üçüncü çocuğunun 2. yaşını kutlayan bu güzel kadın akıllıca manevralarla basından hep uzak tutulmuş. Perihan Savaş kızı ve torunlarıyla geçirdiği güzel günlerini sosyal medyasında paylaşarak her acının bir de ödülü olduğunu anlatmaya çalışıyor belki de, kim bilir.

Açılış töreninde Perihan Savaş'ın yanı sıra 'Çalıkuşu' dizisi ile unutulmazlar arasına giren Aydan Şener ve şarkıcı Cenk Eren de hazır bulundu.

Aydan Şener İzmir de ki açılışta, güzellik sırrını paylaştı...

"Güzellik sırrı uyku"

Güzelliğiyle yıllara meydan okuyan Aydan Şener sırrını şu sözlerle açıkladı:

"Düzenli uykuma dikkat ediyorum. Kendime dikkat ediyorum. Düzenli yaşıyorum..."

Editör: TE Bilisim