Dilan ve Engin Polat soruşturmasında gözaltı sayısı 24’e yükseldi. Ankara’da 4 kişi gözaltına alındı. Dilan Polat ve Engin Polat ile ilgili soruşturmada Ankara detayı dikkat çekti. Dilan ve Engin Polat’ın paralarının Ankara’daki bir Medikal firması üzerinden bazı kişilerin hesaplarına 1 milyon 800 bin lira para aktarıldığı tespit edildi.

Galler Prensesi Kate Middleton üzücü haberi açıkladı Galler Prensesi Kate Middleton üzücü haberi açıkladı

Dilan Polat ve Engin Polat'ın gecekondu mahallesinden villaya uzanan hikayesi de sosyal medya da en ilgi çekici konulardan oldu.

PARAYI NİŞANLISINA AKTARDI

Polat çiftine ait şirketlerin Ankara şubesini işleten Mustafa Özalp’in, Polat’a ait 1 milyon 800 bin lirayı tedbir konulmaması için nişanlısı Kübra Doğan’ın hesabına aktardı. Banka personelinin durumu fark etmesi üzerine polise bilgi verildi. Çalışma başlatan polis, Mustafa Özalp ile Kübra Doğan’ın Dilan Polat’a ait bir şirketin ortakları olduğunu belirlendi. Bunun üzerine savcılığa bilgi verildi ve savcılık kararıyla paraya el konuldu. Mustafa Özalp, Kübra Doğan ile birlikte şirketin diğer ortakları Gözde ve İsmail Bilgiç çifti de gözaltına alındı.

DİLAN VE ENGİN POLAT ÇİFTİ HENÜZ SORGULANMADI

Tespitin sonrası Ankara’da 4 İstanbul’da ise 3 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlardan 8’inin ifadesi alındı. Dilan ve Engin Polat çifti ise henüz sorgulanmadı.

EL KONULAN ARAÇLAR EMNİYETTE SERGİLENDİ

Milliyet'in haberine göre öte yandan Polat çiftine yapılan operasyonun ardından, dün çekicilere yüklenerek götürülen çiftin ev ve iş yerlerindeki 13 araç, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde sergilendi. Sergilenen araçlar arasından en çok dikkat çekenler ise Engin Polat'ın Dilan Polat'a doğum gününde aldığı Ferrari ile Engin Polat'a ait G kasa Mercedes oldu. Sergi sırasında operasyon görüntüleri emniyet bahçesindeki led ekranda yayınlandı.

Editör: Haber Merkezi